Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

VIVID AUDIO - w dystrybucji Audio Systemu (11.09.2013)

Firma Audio System została dystrybutorem Vivid Audio. W zespole Vivid Audio można znaleźć osoby od wielu lat dobrze znane w branży hi-fi. Philip Guttentag, który kieruje produkcją w Durbanie (Afryka Południowa), w latach 1990-tych zajmował się dystrybucją sprzętu audio w Afryce Południowej. Robert Trunz, który też pomagał w założeniu i rozwoju Vivid Audio, to były dyrektor B&W. Zaś konstruktorem Vivid Audio jest Laurence Dickie, także znany z B&W (jego opracowania to między innymi zestawy Matrix czy Nautilus).

Kolumny Vivid Audio w bardzo dużym stopniu opierają się na rozwiązaniach i podzespołach, które są unikalne i opracowane/produkowane samodzielnie. Vivid Audio projektuje i produkuje swoje głośniki, we własnej hali produkcyjnej. Zawierają one szereg rzadko spotykanych rozwiązań. Przykładowo głośniki wysokotonowe mają nie tylko tylne komory w postaci eksponencjalnie zwężających się tub, ale stosują też oryginalne układy magnetyczne zapewniające wyjątkowo silne pole w szczelinie, co wymusiło też stosowanie specjalnego ferrofluidu zdolnego do pracy w takich warunkach. Vivid Audio generalnie opiera się na wykorzystaniu membran aluminiowych i chętnie stosuje też układ krótkiej cewki w długiej szczelinie. Lista oryginalnych rozwiązań technicznych jest znacznie dłuższa.

Oferta Vivid Audio jest podzielona na dwie serie: GIYA i Oval. Seria GIYA obejmuje trzy modele o podobnej formie i podobnej koncepcji technicznej, różniące się głównie wielkością. Wszystkie modele tej serii to zestawy podłogowe, czterodrożne, z pięcioma głośnikami (po dwa głośniki basowe). Ceny za parę dla zestawów w standardowej wersji lakierowania to:
G1 Giya .... 204.750 zł
G2 Giya .... 157.500 zł
G3 Giya .... 126.000zł

Seria Oval zawiera zasadniczo cztery modele, z tym, że na bazie modelu V są też produkowane dodatkowe warianty. Zasadniczo modele serii Oval (oprócz dodatkowych modeli wersji rodziny V) mają postać podłogowego zestawu ukształtowanego z połączenia właściwej obudowy i zintegrowanej podstawki. Ceny dla zestawów w standardowej wersji lakierowania to:
K1 .... 78.750 zł (para, kolumny podłogowe)
B1 .... 53.550zł (para, kolumny podłogowe)
V1.5 .... 25.200zł (para, kolumny podłogowe)
V1s .... 22.050zł (para, kolumny podstawkowe)
V1w .... 22.050zł (para, klumny do montażu na ścianie)
V1h .... 11.000zł (sztuka, poziomo ustawiony zestaw centralny)
C1 .... 25.200zł (sztuka, zesatw centralny)
C1s .... 4.725zł (sztuka, podstawka do C1)

W cenniku są też uwzględnione dopłaty za specjalne wersje lakierowania.

[zdjęcie zestawów głośnikowych Vivid Audio GIYA G1]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl