Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

REVOX - nowe urządzenia do kina domowego (25.09.2000)

Szwajcarski Revox poszerzył swą serię Elegance, która do niedawna zawierała wzmacniacz S-25, tuner S-26, odtwarzacz CD S-22 oraz smukłe zestawy głośnikowe Column i Prestige. Obecnie firma poszerzyła serię o kilka urządzeń związanych z kinem domowym.

Elegance E-542 to monitor plazmowy o grubości 57 mm. Może on być montowany na ścianie bądź ustawiony na specjalnym stojaku. Wymienna obudowa pozwala dostosować kolorystykę do wnętrza. Przy wymiarach 100x60 cm Revox oferuje obraz o przekątnej 42 cale. E-542 oferuje możliwość przełączania formatu obrazu (4:3/16:9), skalowane powiększanie oraz kąt oglądania wynoszący 160°. Waga monitora wraz z zasilaczem wynosi 45 kg.
Cena: 99.999 zł.

Odtwarzacz DVD Elegance S-27 potrafi odczytywać informacje z konwencjonalnych płyt CD, płyt Video CD oraz CD-R i CD-RW. S-27 dysponuje przetwornikiem cyfrowo-analogowym 24 bity/96 kHz i jest w stanie odtworzyć informacje zapisane w wielokanałowych formatach MPEG2, AC-3 i DTS na płytach jedno- lub dwuwarstwowych. Odtwarzacz może współpracować z telewizorami pracującymi w standardzie PAL i NTSC. Wyposażony został w złącze SCART (Euroconnector), gniazdo S-Video i dwa wyjścia cyfrowe: współosiowe i optyczne.
Cena: 7.290,-

Procesor S-20 pomyślany został jako urządzenie dostosowujące wzmacniacz S-25 do wymagań wielokanałowego odtwarzania dźwięku w systemie kina domowego. Procesor posiada sześć 20-bitowych przetworników dekodujących sygnały: Dolby ProLogic, Dolby Digital AC-3 i DTS. Ponadto, dysponuje 3-kanałowym wzmacniaczem o mocy 60 W dla każdego kanału. Procesor wyposażony został - oprócz 2 wejść analogowych - w wejścia cyfrowe: 2 koaksjalne i 2 optyczne.
Cena: 6.690,-

Seria Elegance zawiera 8 modeli głośników. W roli zestawów przednich może wystąpić Column - model podłogowy wyróżniający się bardzo smukłą sylwetką (wymiary 1100x97x97 mm). Wyższy (127 cm) i mocniejszy wariant to Prestige II, o mocy 150W, wyposażony w 4 głośniki niskotonowe. Elegance Shelf i Elegance Center, to modele, które dzięki odpowiedniemu umieszczeniu głośników, mogą być lokowane pionowo lub poziomo i obydwa mogą obsługiwać kanał centralny. Najmniejszy z serii - Elegance Piccolo - sześcian o boku 14 cm, mieści zespół głośników współosiowych doskonale nadaje się do roli tylnych głośników efektowych.
Niedawno serię uzupełniono - także z myślą o kinie domowym - specjalnymi subwooferami. Elegance Active Bass ma wbudowany wzmacniacz o mocy znamionowej 150W, dwa głośniki o średnicy 176 mm i pracuje w paśmie 32-150Hz. Elegance Passive Bass to zestaw pasywny. Oddaje 160 W mocy muzycznej w paśmie 38-150Hz. Pierwszy waży 15 kg, drugi - 9,5 kg, oba dostępne są w srebrnej okleinie.
Elegance Prestige Digital jest powtórzeniem projektu Elegance Prestige. Różnica polega na dodaniu 3-kanałowego wzmacniacza o mocy 3x130W oraz przetwornika cyfrowo-analogowego. Do zestawów wystarczy podłączyć odtwarzacz bezpośrednio optycznym przewodem cyfrowym. Prestige Digital posiada razem 10 głośników, z czego 4 basowe umieszczone zostały na tylnej ściance, gdzie znajduje się również wylot basrefleksu. Wszystkie głośniki oprócz kopułki wysokotonowej mają średnicę 116 mm. Przenoszone częstotliwości to 40-20.000 Hz (-3dB), waga obu kolumn 54 kg, wymiary 127x14x27 cm.
Ceny:
Elegance Column ... 1.790,- (szt.)
Elegance Prestige II ... 4.245,- (szt.)
Elegance Shelf ... 1.090,- (szt.)
Elegance Center ... 1.490,- (szt.)
Elegance Piccolo ... 999,- (szt.)
Elegance Active Bass ... 4.540,- (szt.)
Elegance Passive Bass ... 2.400,- (szt.)
Elegance Prestige Digital ... 13.950,- (szt.)
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl