Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

IRIVER - aktualizacja oprogramowania odtwarzaczy Astell&Kern (5.09.2013)

Przenośne odtwarzacze audio sprzedawane przez iRiver pod osobną marką Astell&Kern zyskały sporo udoskonaleń. Aby skorzystać z nowych możliwości trzeba zainstalować nowe wersje oprogramowania odtwarzaczy.

Model AK120 dzięki nowemu oprogramowaniu może odtwarzać pliki w bardzo wysokiej jakości studyjnej w formacie Direct Stream Digital (DSD). DSD to format 1-bitowego zapisu, który jest odpowiednikiem zapisu na płytach SACD. Odtwarzacz potrafi odtworzyć DSD stereo (1bit 2,8MHz). Obsługiwane są również formaty DSDIFF (.dff) oraz DSF(.dsf).

Starszy model AK100 wraz z aktualizacją otrzymuje nowy interfejs jaki zaimplementowano w AK120. Interfejs ten jest szybszy i według producenta łatwy w obsłudze. Nowe oprogramowanie ma też wpływ na poprawę jakości brzmienia. Wprowadzone zostało też odtwarzanie bez przerw między utworami (gapless) co przyda się zwłaszcza przy odtwarzaniu koncertów i innych nagrań, które powinny zachować ciągłość w odtwarzaniu, a podzielone są na osobne ścieżki (pliki). Ważnym poszerzeniem zastosowań modelu AK100 jest funkcja USB-DAC. Dzięki temu można używać urządzenie jako wysokiej klasy zewnętrzną kartę cyfrową do komputera lub laptopa.

Producent zapowiada dalsze wsparcie dla produktów. Niedługo ma też być uruchomiona polska strona www.astellnkern.pl.

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl