Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

IRIVER - aktualizacja oprogramowania odtwarzaczy Astell&Kern (5.09.2013)

Przenośne odtwarzacze audio sprzedawane przez iRiver pod osobną marką Astell&Kern zyskały sporo udoskonaleń. Aby skorzystać z nowych możliwości trzeba zainstalować nowe wersje oprogramowania odtwarzaczy.

Model AK120 dzięki nowemu oprogramowaniu może odtwarzać pliki w bardzo wysokiej jakości studyjnej w formacie Direct Stream Digital (DSD). DSD to format 1-bitowego zapisu, który jest odpowiednikiem zapisu na płytach SACD. Odtwarzacz potrafi odtworzyć DSD stereo (1bit 2,8MHz). Obsługiwane są również formaty DSDIFF (.dff) oraz DSF(.dsf).

Starszy model AK100 wraz z aktualizacją otrzymuje nowy interfejs jaki zaimplementowano w AK120. Interfejs ten jest szybszy i według producenta łatwy w obsłudze. Nowe oprogramowanie ma też wpływ na poprawę jakości brzmienia. Wprowadzone zostało też odtwarzanie bez przerw między utworami (gapless) co przyda się zwłaszcza przy odtwarzaniu koncertów i innych nagrań, które powinny zachować ciągłość w odtwarzaniu, a podzielone są na osobne ścieżki (pliki). Ważnym poszerzeniem zastosowań modelu AK100 jest funkcja USB-DAC. Dzięki temu można używać urządzenie jako wysokiej klasy zewnętrzną kartę cyfrową do komputera lub laptopa.

Producent zapowiada dalsze wsparcie dla produktów. Niedługo ma też być uruchomiona polska strona www.astellnkern.pl.

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl