Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

PACIFIC MICROSONICS - firma wykupiona przez Microsoft (22.09.2000)

18 września Microsoft ogłosił przejęcie firmy Pacific Microsonics Inc., która opracowała technologię HDCD. Dorobek Pacific Microsonics będzie wykorzystywany w produktach audio Microsoftu aby zapewnić wyższą jakość efektów multimedialnych dla użytkowników komputerów PC. Przejęcie Pacific Microsonics ma wzmocnić możliwości Microsoftu w dziedzinie przetwarzania sygnału audio. Pacific Microsonics będzie nadal rozwijać swoje produkty. Finansowe szczegóły transakcji nie zostały ujawnione.

Opracowana przez Pacific Microsonics technika High Definition Compatible Digital (HDCD) jest opatentowanym procesem służącym poprawie jakości zapisu na płytach CD i DVD. HDCD wykorzystano już do produkcji 5.000 tytułów płyt i wyprodukowano łącznie około 300 milionów egzemplarzy płyt z HDCD.

Pacific Microsonics sprzedało też licencje na dekoder HDCD i i technologię filtracji wielu wiodącym producentom układów scalonych do audio. Wytwórcy sprzętu elektronicznego wykorzystujący HDCD to między innymi Arcam, Denon, Harman Kardon Inc., Kenwood Corp., Linn, Madrigal (Mark Levinson), Marantz, Rotel, Sansui i Toshiba.
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl