Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

INTEGRA - amplitunery DTR-40.5 i DTR-50.5 z Wi-Fi, Bluetooth i 4K (29.06.2013)

Integra wprowadza na rynek dwa 7.1-kanałowe amplitunery z certyfikatem THX, obsługą Wi-Fi, Bluetooth i 4K Ultra HD. Wejdą one do sprzedaży w lipcu. Ceny na rynku amerykańskim to 1.300USD za DTR-40.5 oraz 1.700USD za DTR-50.5.

Integra DTR-50.5 ma wzmacniacze o mocy 7x135W, a DTR-40.5 ma wzmacniacze 7x110W. DTR-50.5 ma też więcej wejść cyfrowych i różnicowy konwerter CA dla kanałów przednich, programowanego pilota i firmowe układy Digital Processing Crossover Network (DPCN). Układy DPCN wykorzystywane są przy bi-ampingu.

Amplitunery mogą bezprzewodowo odtwarzać muzykę z tabletów, komputerów czy smartfonów poprzez Wi-Fi lub Bluetooth. Do tego celu są też dostępne aplikacje dla systemów iOS oraz Android. Obsługiwane są wysokorozdzielcze sygnały audio FLAC, DSD, ALAC, HD 24/96 oraz HD 24/192. Możliwe jest też korzystanie z internetowych serwisów strumieniowych (Spotify, Pandora, Rhapsody, SiriusXM Internet Radio, TuneIn).

Na wyposażeniu jest po osiem wejść HDMI i dwa wyjścia HDMI. Są też gniazda USB i Ethernet oraz inne najpopularniejsze wejścia/wyjścia analogowe audio i wideo. Jest też dostępne wejście gramofonowe i wejścia cyfrowe (optyczne i koncentryczne).

Amplitunery obsługują Dolby True HD, DTS-HD Master Audio, Dolby Pro Logic IIz oraz Audyssey DSX. Z kolei Audyssey MultEQ pozwala na automatyczne dopasowanie do akustyki pomieszczenia. Dotatkowe możliwości obróbki dźwięku dają Audyssey Dynamic EQ oraz Dynamic Volume.

Obydwa modele wspierają wideo 4K Ultra HD. Mogą zarówno przekazać sygnał 4K (pass-through) jak i skalować do 4K sygnały o mniejszych rozdzielczościach przy pomocy procesora Marvel QDEO. Funkcja InstaPrevue pozwala oglądać równocześnie różne programy z wejść HDMI. Na wyposażeniu jest też MHL (Mobile High-definition Link).

Amplitunery mają funkcje potrzebne w systemech wielopokojowych. Można obsługiwać różne strefy, do dyspozycji są dwa wejścia zdalnego sterowania, jedno wyjście z sygnałem zdalnego sterowania i trzy 12-woltowe wyzwalacze. Dwukierunkowy port RS-232 i gniazdo Ethernet też mogą być wykorzystane w sytemach home automation.

[zdjęcie amplitunera Integra DTR-50.5]
[zdjęcie amplitunera Integra DTR-40.5 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl