Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

GRYPHON - półaktywne kolumny podłogowe Trident II (6.06.2013)

Duńska firma Gryphon wprowadza do oferty zestawy głośnikowe Trident II. Cena tych trójdrożnych, półaktywnych kolumn wynosi 97.000 Euro (bez VAT).

Jak podkreśla producent, wszystkie głośniki pracują w tej samej fazie dla wszystkich częstotliwości. Filtry zwrtonic głośników średnio i wysokotonowych są indywidualnie dobierane.

Najważniejsza zmiana w stosunku do poprzedniego Tridenta to zastosowanie wysokotonowego głośnika typu AMT (Air Motion Transformer). Obudowa nowych kolumn jest smuklejsza i wyższa niż u poprzednika. Skrzynka jest obficie wręgowana, a przednia ścianka ukształtowana by zminimalizować odbicia, zapewnić wyrównanie czasowe głośników i zminimalizować efekty dyfrakcyjne. Do tłumienie obudów zastosowano zarówno wełnę jak i materiały syntetyczne.

Każda kolumna Trident II ma wbudowany wzmacniacz o mocy 500W do sterowania głośnikami basowymi. W każdej kolumnie pracują po cztery 8-calowe głośniki basowe i dwa 5-calowe głośniki średniotonowe. Zarówno głośniki średniotonowe jak i basowe pochodzą od duńskiego dostawcy i są specjalnie modyfikowane na potrzeby Gryphona.

Tak jak inne wyroby Gryphona, Trident II jest zaprojektowany przez Flemminga E. Rasmussena i jest produkowany w Danii. Zastosowano znane z wcześniejszych kolumn Gryphona strunowe maskownice. Możliwości wykończenia producent określił jako nieograniczone.

Aby dopasować kolumny do pomieszczenia użytkownika można regulować sposób pracy głośników basowych. Regulowana jest dobroć i poziom głośności głośników basowych. Regulacje to można wykonać z pilota zdalnego sterowania.

[zdjęcie kolumn Gryphon Trident II]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl