Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

THORENS - gramofony TD209 i TD206 (15.05.2013)

Thorens TD 209 to nowy gramofon z napędem paskowym i fabrycznie zamontowaną wkładką MM, spokrewniony z wprowadzonym ponad dwa lata temu modelem TD 309 Tri Balance. Premiera TD 209 miała miejsce na tegorocznej wystawie High End Show w Monachium i zbiegła się ze 130-tą rocznicą powstania firmy Thorens. Wraz z TD 209 zaprezentowano też technicznie bliźniaczy model TD 206, charakteryzujący się zupełnie innym, bardziej tradycyjnym wzornictwem.

Thorens TD 209 ma się pojawić w sprzedaży jeszcze przed wakacjami, a jego cena jest skalkulowana na poziomie 4.500zł.

Model TD 209 do złudzenia przypomina TD 309 - identyczny, trójkątny kształt i aluminiowe ramię sprawiają, że na pierwszy rzut oka trudno te dwa modele odróżnić. Technicznie obie konstrukcje są również bardzo zbliżone, jednak dzięki kilku zabiegom TD 209 jest znacznie tańszy. Grmofon ten jest produkowany w niemieckiej fabryce i jak zapewnia producent, wytwarzany jest z najwyższej jakości materiałów i części.

Plinta z jednego kawałka MDF-u wycinana jest na sterowanych numerycznie obrabiarkach i lakierowana na jeden z 3 kolorów. Nóżki osadzone są na gumowych pierścieniach i mogą być od góry regulowane, co ułatwia wypoziomowanie gramofonu. Napęd zapożyczony z TD 309 wykorzystuje servo motor prądu stałego i umożliwia regulację napięcia paska. Tradycyjnie dla Thorensa, za stabilizację obrotów odpowiedzialny jest układ elektroniczny. Elektronicznie również odbywa się zmiana prędkości obrotowej (33-1/3 lub 45 rpm). Dwuwarstwowy, dwunastocalowy talerz wykonany jest z aluminium pokrytego dodatkową warstwą akrylu. Dwie warstwy z materiałów o różnej charakterystyce rezonansowej przedzielone są papierową wkładką izolującą. Konstrukcja taka ma minimalizować drgania przedostające się na powierzchnię płyty. Uzyskano też dodatkowy efekt wizualny, ponieważ zewnętrzna akrylowa warstwa przypomina winylową płytę umieszczoną na talerzu.

Nowe ramię TP 90 opiera się na sprawdzonej konstrukcji TP 92 i korzysta z tych samych łożysk o ultra niskim tarciu. Rurka ramienia wykonana jest z walcowanego aluminium i tłumiona dodatkowym pierścieniem określanym przez inżynierów Thorensa mianem technologii RMR (reduced-modal-resonance). Stalowa przeciwwaga jest podwójnie izolowana od reszty układu. Ramię posiada możliwość regulacji wysokości (VTA) oraz azymutu i wysięgu. Regulacja anty-skatingu jest magnetyczna.

Gramofon wykańczny jest poprzez lakierowanie na wysoki połysk. Dostępne są kolory czerwony, czarny i biały. Do zasilania służy zewnętrzny zasilacz 12V DC/AC, minimum 6W. Oprócz zasilacza na wyposażeniu są przewody RCA, waga, poziomica, szablon do ustawienia wkładki.

Specyfikacja techniczna gramofonu Thorens TD 209:

[zdjęcie gramofonu Thorens TD 209]
[zdjęcie gramofonu Thorens TD 206]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl