Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

THIEL - podłogowe, dwudrożne kolumny CS1.7 (15.05.2013)

Na polski rynek weszły kolumny Thiel CS1.7. Jest to dwudrożna, podłogowa konstrukcja bass-reflex. Ceny detaliczne są zależne od wybranej okleiny i zaczynają się od 17.800 zł za parę.

W modelu CS 1.7 zastosowano szereg rozwiązań charakterystycznych dla firmy Thiel. Przednia ścianka jest pochylona i ma silnie zaokrąglone krawędzie. Kolumny są opisane jako zgodne fazowo i czasowo, a zwrotnice dają zbocza o charakterystyce akustycznej pierwszego rzędu.

CS1.7 wykorzystuje nowe rozwiązania techniczne, ale bazuje na doświadczeniach z flagowego modelu CS3.7. Głośnik wysokotonowy w CS1.7 bazuje na projekcie głośnika z wcześniejszego modelu CS1.6, ale został zoptymalizowany do nowej konstrukcji - ma nową cewkę, nowy układ magnetyczny i zmienioną aluminiową membranę co daje lepszą liniowość i niższe zniekształcenia.

Aluminiowa membrana głośnika niskośredniotonowego z gwiaździstym wzorem zwiększajacym sztywność została opracowana z pomocą pomiarów laserowych. Tu także zastosowano nową cewkę i nowy ukłąd magnetyczny, co pozwala na większy zakres pracy tłokowej.

Obudowa wykonana jest ze ścianek o grubości jednego cala, a ścianka przednia ma grubośc 2 cali. Tunel bass-reflex ma postać pionowej szczliny na przendiej ściance. Maskownica jest utrzymywana na pozycji magnetycznie i też została zoptymalizowana dla redukcji dyfrakcji. CS1.7 mają na wyposażneiu stopki poziomujące. Opcjonalnie dostępna jest aluminiowa podstawa polepszająca stabilność zestawów (widoczna na zdjęciu).

Masa zestawu wynosi 23kg. Wymiary (WSG) to 924 x 240 x 300 mm., a wymiary (WSG) z opcjonalną podstawą to 977 x 350 x 380 mm. Impedancja nominalna to 4 omy (minimalna 3Ω), a efektywność wynosi 87dB (2,83V). Zalecana jest moc wzmacniacza od 100 do 400W.

[zdjęcie zestawów głośnikowych Thiel CS1.7]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl