Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

FIIO - wzmacniacz słuchawkowy E12 Mont Blanc (11.05.2013)

Do sprzedaży trafił przenośny wzmacniacz słuchawkowy FiiO E12 Mont Blanc. Jego cena to 569 złotych.

W urządzeniu zastosowano dwa wzmacniacze operacyjne od amerykańskiego producenta Texas Instruments. Jeden z nich (LME49710) odpowiada za podstawowe wzmocnienie, natomiast drugi (LME49600) pełni rolę bufora. Dzięki temu osiągnięto bardzo niski poziom zniekształceń. Do regulacji głośności służy potencjometr Alps.

W modelu E12 zastosowano trzy kaskadowo połączone baterie litowo-polimerowe dające napięcie +11V, wbudowany przetwornik DC/DC daje dodatkowe napięcie -11V. W ten sposób urządzenie w pełni wykorzystuje potencjał wzmacniaczy operacyjnych, dając wysoką moc wyjściową, co pozwala na wysterowanie najbardziej wymagających słuchawek.

Zastosowanie połączonych baterii wymaga większego napięcia ładowania. Konstruktorzy Fiio wprowadzili w modelu E12 konwersję 5V napięcia w porcie USB na 14V potrzebne do ładowania baterii. W ten sposób można naładować baterię poprzez port USB w komputerze lub ładowarkę sieciową od telefonu. W przypadku ładowarki 2-amperowej FiiO E12 może być naładowany w 3 godziny. FiiO E12 został wyposażony w diody informujące o trybie ładowania (szybki, wolny). Dioda informuje również o pracy urządzenia. Wzmacniacz może po naładowaniu pracować ponad 12 godzin.

FiiO E12 pozwala na wybór jednej z dwóch wartości wzmocnienia (low gain, high gain). Dzięki temu można lepiej dopasować się do wymagań słuchawek.

Na wyposażeniu jest funkcja jednostopniowego podbicia basu oraz wykonany sprzętowo crossfeed czyli przenikanie kanałów.

Obudowa E12 jest wykonana z aluminium. Do dyspozycji jest wejście audio 3.5mm stereo minijack i wyjście audio 3.5mm stereo minijack.

Dane techniczne Fiio E12:

[zdjęcie przenośnego wzmacniacza słuchawkowego Fiio E12 Mont Blanc]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl