Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

HARMAN KARDON - cztery modele słuchawek (25.04.2013)

Na polskim rynku jest już dostępna pierwsza w historii marki Harman Kardon linia słuchawek obejmująca cztery modele. Dwa modele to słuchawki nauszne, a dwa to słuchawki dokanałowe.

Modele nauszne HARKAR-CL (cena 819 złotych) i HARKAR-BT (cena 1.049 złotych) to słuchawki zamkięte. Łączą elementy z piaskowanej stali i matowej czerni. Zastosowano poduszki z miękkiej skóry, z wysokiej klasy pianką tłumiącą. Ma ona nie tylko zapewnić komfort użytkowania i tłumić dźwięk, ale również kształtować akustykę, poprawiając zakres przenoszenia niskich tonów. Przetworniki o średnicy 40 mm przenoszą częstotliwości w zakresie16Hz-20kHz. W zestawie są dwa wymienne pałąki (mały i duży). Mechanizm składania 2D pozwala płasko złożyć muszle słuchawek, ułatwiając ich transport i ograniczając ryzyko zgniecenia. Złożone i zapakowane do etui słuchawki mieszczą się w kieszeni ubrania lub przegródce torby.

Model HARKAR-CL wyposażono ponadto w wytrzymałe, stalowe zawiasy , które pozwalają dopasować słuchawki w dwóch płaszczyznach. Poprawia to komfort użytkowania i zapewnia lepszą akustykę. Na przewodzie tego modelu znajduje się trójprzyciskowe sterowanie Apple z mikrofonem, pozwalające na przykład odebrać przychodzącą rozmowę bez zdejmowania słuchawek.

Model HARKAR-BT obywa się bez przewodów, bazując na technologii Bluetooth. Obsługiwane jest kodowanie AAC i Apt-X. Zarówno wbudowany mikrofon jak i przyciski obsługi słuchawek zamontowano na jednej z muszli. Ładowane przez USB baterie pozwalają na 12 godzin ciągłej pracy. Model ten działa również bez własnego zasilania, w trybie odtwarzania pasywnego. Wówczas wystarczy się posłużyć dołączonym przewodem.

Słuchawki dokanałowe HARKAR-NI (cena 419 złotych) i HARKAR-AE (cena 619 złotych) korzystają z przetworników o średnicy 9 mm odtwarzajacych pasmo 20Hz-20kHz. Ich obudowy wykonano z aluminium. Słuchawki dokanałowe dostarczane są z silikonowymi wkładkami w trzech rozmiarach, które pozwalają zoptymalizować ich dopasowanie do potrzeb użytkownika. Na przewodzie umieszczono trójprzyciskowe sterowanie Apple wraz z mikrofonem. Model AE, oprócz wkładek silikonowych, wyposażono dodatkowo w miękkie, piankowe wkładki Comply, które dopasowują się do kształtu małżowiny ucha, gwarantując nie tylko komfort ale i lepsze tłumienie dźwięków dochodzących z zewnątrz.

[zdjęcie słuchawek Harman Kardon HARKAR-BT]
[zdjęcie słuchawek Harman Kardon HARKAR-CL]
[zdjęcie słuchawek Harman Kardon HARKAR-AE]
[zdjęcie słuchawek Harman Kardon HARKAR-NI]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl