Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MAGICO - zmiana polskiej dystrybucji (23.04.2013)

Wkrótce w ofercie Audio Systemu pojawią się kolumny amerykańskiej firmy Magico, która ma swoją siedzibę w okolicy San Francisco Bay Area w Północnej Kalifornii.

Magico poświęca dużą uwagę konstrukcji obudów. W firmie wykonano wiele badań dotyczących tego zagadnienia. Magico jest pionierem stosowania aluminiowych obudów w zestawach głośnikowych. Aluminium w obudowach Magico pełni ważną rolę jako część całego projektu. Skomplikowany wewnętrzny szkielet obudowy tworzy sztywne chassis dla wszystkich mechanicznych, pasywnych i aktywnych elementów w nim zamontowanych.

Magico jest jednym z niewielu high-endowych producentów kolumn, którzy wytwarzają swoje własne przetworniki. MBe-1 to nowy wysokotonowy głośnik berylowy o dużo szerszym paśmie przenoszenia, mniejszych zniekształceniach i większej mocy od innych tego typu konstrukcji dostępnych na rynku. Przetworniki Nano-Tec jako pierwsze na świecie wykorzystują w swojej konstrukcji nanorurki węglowe. Membrany są wytrzymałe, trwałe i sztywne, jak również wydajnie przewodzą ciepło. Jako podstawową warstwę membran kanapkowych pokrytych z zewnątrz tworzywem Nano-Tec wykorzystano piankę Rohacell. W rezultacie powstała membrana odporna na zginanie, o dużym tłumieniu wewnętrznym.

W głośnikach Magico zastosowano układ napędowy z cewką tytanową i magnesem neodymowym SD. Cała cewka zamknięta jest w miedzianej tulei. Takie rozwiązanie zmniejsza indukcyjność cewki. Przy opracowywaniu przetworników najdroższych modeli kolumn starano się zminimalizować prądy wirowe w żelaznych częściach. Prądy wirowe powstają w czasie ruchów cewki, wytwarzając pola magnetyczne, które zakłócają stałe pola magnetyczne i tworzą w ten sposób zniekształcenia. Z tego względu zadbano o maksymalne nasycenie żelaza, tak aby nie można indukować żadnego napięcia i by nie pojawiał się prąd wirowy.

W zwrotnicach o nazwie Eliptical Symmetry Crossover (ESXO) stosowane są filtry o stromym zboczu. Producent zapewnia też, że zbocza filtrów dolnoprzepustowego i górnoprzepustowego są całkowicie symetryczne. Wszystkie elementy zwrotnicy wykonane są w Kolonii przez firmę Mundorf. Aby zwalczyć wpływ zmian temperatury na właściwisci rezystorów, w najdroższych kolumnach zastosowano masywny metalizowany rezystor foliowy, zaprojektowany specjalnie pod kątem zastosowania w zwrotnicach kolumn. Niska temperatura rezystora w czasie jego pracy daje wysoką stabilność rezystancji w całym zakresie częstotliwości i napięcia.

Wszystkie mechaniczne i elektryczne cechy kolumn Magico projektowane są przy użyciu najnowszych narzędzi CAD. Pracownicy firmy piszą również własne oprogramowanie, które pomaga emulować zachowanie zwrotnic w czasie rzeczywistym.

Cennik Magico:

[zdjęcie zestawów głośnikowych Magico Q3]
[zdjęcie zestawów głośnikowych Magico S5]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2017 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl