Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

SUPRA - płaski kabel głośnikowy SupraFlat 1.6 (11.04.2013)

Szwedzka firma Supra wprowadziła do sprzedaży nowy, płaski kabel głośnikowy - SupraFlat 1.6. Jest on w szczególności adresowany na potrzeby rynku instalacyjnego. Kabel SupraFlat 1.6 będzie dostępny w Polsce pod koniec kwietnia 2013 w cenie 15 złotych za metr.

Jest to pierwszy z serii płaskich kabli wykonanych ze sprasowanej i ocynowanej plecionki OFC. W tym celu inżynierowie firmy Supra opracowali i zbudowali specjalną maszynę do prasowania drutu. To nowe urządzenie pozwala na produkcję szerokich i jednocześnie płaskich przewodów.

Kabel głośnikowy SupraFlat 1.6 ma tylko 1.95 mm grubości. Jest więc dostosowany do dyskretnego poprowadzenia przewodów na ścianie lub pod dywanem. Może być także przyklejony do ściany za pomocą dwustronnej taśmy Supra. Specjalny proces produkcji sprawia, że kabel jest zarówno płaski jak i elastyczny, co ułatwia poprowadzenie kabla w narożnikach i wokół ościeżnic. Do instalacji nie są potrzebne żadne specjalistyczne narzędzia ani złącza. Kabel można także malować na dowolny kolor.

Supra od wielu lat chętnie stosuje kable z ocynowanej miedzi. Cyna ma wyższą rezystancję niż miedź i chroni ją przed korozją, która ma wpływ na degradację dźwięku. Cynowanie minimalizuje też efekt naskórkowości.

[zdjęcie kabla głośnikowego SupraFlat 1.6]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2017 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl