Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

BRYSTON - wprowadza do oferty serię zestawów głośnikowych (16.03.2013)

Kanadyjski Bryston, znany był do tej pory jako producent sprzętu elektronicznego. Teraz firma poinformowała o wprowadzeniu do sprzedaży gamy zestawów głośnikowych. Kolumny Brystona są przeznaczone zarówno do wykorzystania w systemach stereo jak i systemach kina domowego.

Cała gama kolumn Brystona ma obejmować łącznie osiem modeli, przy czym Model T jest oferowanych w trzech wersjach. Część jest już dostępna, a część będzie wprowadzana do sprzedaży w najbliższych miesiącach. Produkcję kolumn Brystona zlecono firmie Axion Audio, która współpracowała też na etapie prac projektowych.

W komunikacie prasowym Bryston podkreśla, że kolumny zaprojektowano ze szczególnym staraniem o uzyskanie realistycznej dynamiki, przy jednoczesnej minimalizacji zniekształceń i kompresji. Na potrzeby zestawów Brystona zaprojektowano nowe przetworniki. Wykonano bardzo dużą ilość pomiarów w komorze bezechowej. Głośniki wysokotonowe mają tytanową kopułkę. Głośniki średniotonowe wykorzystują kompozytowe membrany aluminiowo/magnezowe. Także głośniki niskotonowe mają membrany aluminiowo/magnezowe. Obudowy zaprojektowano z myślą o pracy z dużymi głośnościami - nawet przy dużych sygnałach rezonanse są minimalizowane. Obudowy są wręgowane w dokładnie wybranych miejscach i wykorzystują nierównoległe ścianki. Standardowo skrzynki są wykańczane jednym z trzech rodzajów winylowej okleiny (Black Ash, Natural Cherry, Boston Cherry). Wersje lakierowane i okleinowane naturalnym fornirem są dostępne za dopłatą.

Ceny i terminy wprowadzenia do sprzedaży poszczególnych modeli są następujące:
- Model T, już dostępny, zalecana cena 6.495 dolarów za parę
- Model T Signature, już dostępny, zalecana cena 7.495 dolarów za parę
- Model T Active, już dostępny, zalecana cena 9.495 dolarów za parę, wymagany osobny zestaw 6 monofonicznych wzmacniaczy mocy
- Middle T, dostępny od maja 2013, zalecana cena 4.600 dolarów za parę
- mini t, już dostępny, zalecana cena 2.695 dolarów za parę
- TC1 Center, już dostępny, zalecana cena 3.200 dolarów za sztukę
- TC1 mini Center, dostępny od maja 2013, zalecana cena 2.200 dolarów za sztukę
- T Sub, już dostępny, zalecana cena 4.195 dolarów za sztukę
- T IW (in-wall), dostępny od trzeciego kwartału 2013, zalecana cena 560 dolarów za sztukę
- T OW (on-wall), dostępny od trzeciego kwartału 2013, zalecana cena 560 dolarów za sztukę

Podłogowy Model T (wymiary 1334x267x419mm, masa 49kg) ma dwa 1-calowe głośniki wysokotonowe, dwa 5,25-calowe średniotonowe i trzy 8-calowe niskotonowe. Impedancja nominalna wynosi 4 omy, efektywność 91dB, a częstotliwości podziału to 160Hz i 2.300Hz. Wersja Signature ma zewnętrzną zwrotnicę z komponentami wyższej jakości. Wersja Active zawiera 24-bitową zwrotnicę cyfrową.

Middle T (wymiary 1000x267x410mm, masa 37kg) to też zestawy podłogowe, z pojedynczym 1-calowym głośnikiem wysokotonowym, 5,25-calowym głośnikiem średniotonowym i dwoma 8-calowymi niskotonowymi. Impedancja nominalna wynosi 4 omy, efektywność 88dB, a częstotliwości podziału to 160Hz i 2.300Hz.

Podstawkowe mini t (wymiary 572x267x250mm, masa 19kg) mają 1-calowy głośnik wysokotonowy, 5,25-calowy głośnik średniotonowy i 8-calowy głośnik niskotonowy. Impedancja nominalna wynosi 4 omy, efektywność 88dB, a częstotliwości podziału to 160Hz i 2.300Hz.

[zdjęcie zestawów głośnikowych Bryston Model T i Bryston Mini t]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl