Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

AUDIOVECTOR - podłogowe kolumny X3 Super i X3 Signature (11.03.2013)

Duńska firma Audiovector bardzo rzadko zmienia ofertę swoich kolumn. Ostatnia znacząca zmiana miała miejsce 3 lata temu, kiedy powstał flagowy model Audiovector R11. Tym razem Audiovector wprowadza do sprzedaży dwa stosunkowo tanie modele zestawów podłogowych - X3 Super oraz X3 Signature.

W kolumnach zastosowano głośniki wysokotonowe o jedwabnych kopułkach, produkowane w technologii LCC (Low Compresion Concept). Są to sprawdzone przetworniki, znane wcześniej z wyższej serii Si 3. Rzeczywista niska kompresja pozwala na swobodny ruch membrany niezależnie od siły i złożoności sygnału.

Głośniki niskotonowe to całkiem nowa konstrukcja. Aluminiowe membrany o konstrukcji kanapkowo-kompozytowej (sandwich composite) zawieszone są w sztywnych, otwartych koszach wykonanych ze stopów magnezu. Cewki osadzono w dużym, podwójnym układzie magnetycznym. Zarówno w wersji Super jak i Signature kolumna ma dwa takie głośniki.

Różnica między modelami polega na zastosowaniu innego głośnika wysokotonowego i zwrotnicy. W X3 Super jest to głośnik T2008 i prosta zwrotnica o podziale 3.000Hz, a w modelu X3 Signature Evotech i zwrotnica o podziale 3.100Hz.

Prostokątna obudowa o klasycznej formie posiada aluminiowe akcenty - przede wszystkim pozbawione kopułek głośniki niskotonowe. Kolumny wykańczane są białym lub czarnym lakierem fortepianowym.

Audiovector X3 Super ma cenę 5500 zł, a model X3 Signature 7.900 zł.

[zdjęcie zestawów głośnikowych Audiovector X3]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl