Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

GRYPHON - flagowe kolumny Pendragon (24.01.2013)

Gryphon (Dania) wprowadził do sprzedaży zestawy głośnikowe Pendragon, które obejmują rolę flagowego modelu firmy. Jest to półaktywny system, w którym głośniki basowe mają swoją oddzielną obudowę, a głośniki średniotonowe i wysokotonowe swoją obudowę. Cena stereofonicznego systemu złożonego z czterech wież to około 150 tysięcy Euro (zależnie od lokalnych podatków).

Jako urządzenia towarzyszące Gryphon poleca swój przedwzmacniacz Pandora oraz wzmacniacze mocy Mephisto, czy to w wersji stereo, czy w wersji monobloków.

Basowa wieża Pendragona zawiera osiem 8-calowych głośników z potrójnym magnesem, pracujących w obudowie zamkniętej i sterowanych przez specjalnie zaprojektowany wzmacniacz Gryphona pracujący w klasie AB, o mocy 1.000W i o masie 80kg. Moc szczytowa wzmacniacza wynosi 4.000W. Wieża średniowysokotonowa to zestaw z otwartą odgrodą. Głośnik średniotonowy to dwumetrowa konstrukcja magnetostatyczna pracująca w zakresie 200 Hz - 18 kHz. Najwyższe częstotliwości odtwarza zestaw czterech superwysokotonowych głośników AMT ustawionych pionowo jeden nad drugim obok magnetostatu. Pasmo przenoszenia superwysokotonówek sięga powyżej 32 kHz. Poziom głośności zespołu AMT można regulować w zakresie +/-1dB. Pasywna zwrotnica sekcji średniowysokotonowej jest jest tłumiona i mocowana na zawieszeniu.

Zastosowanie szerokopasmowego przetwornika odtwarzającego ponad 7 okatw pozwala uniknąć obecności filtrów zwrotnicy w rejonie średnich tonów. Poza tym kolumny mają szeroką charakterystykę kierunkową w poziomie, a w pionie zapewniają wysoką kierunkowość i zredukowane są odbicia od podłogi oraz sufitu.

Do tłumienia obudów używana jest zarówno wełna jak i materiały sztuczne. Do wewnętrznego okablowania zastosowano kable Gryphona. Głośniki z zewnątrz chroni strunowa maskownica stosowana już w poprzednich kolumnach Gryphona.

Oryginalnym skąłdnikiem konstrukcyjnym jest wbudowany regulator dobroci oparty na teorii Linkwitz'a-Greiner'a (Linkwitz-Greiner Q Controller). Zmiana dobroci pozwala dopasować sposób pracy głośników basowych do pomieszczenia.

Pendragon ma na wyposażeniu nadajnik zdalnego sterowania do regulacji dobroci, poziomu basu i włączania filtru. Zestawy mają nieinwazyjny system zabezpieczeń.

Tak jak pozostałe produkty marki Gryphon, Pendragon jest produkowany w Danii i zaprojektowany przez założyciela firmy Flemminga E. Rasmussena.

[zdjęcie zestawów głośnikowych Gryphon Pendragon]
[zdjęcie zestawów głośnikowych Gryphon Pendragon - zwrotnica]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl