Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

PARASOUND - nowatorski odtwarzacz Halo CD 1 (4.01.2013)

Firma Parasound wprowadziła nowy odtwarzacz CD, model Halo CD 1. Urządzenie to powstało we współpracy duńską firmą Holm Acoustics i zastosowano w nim nowatorskie rozwiązania techniczne, co według komunikatu prasowego ma przesunąć granice jakości dźwięku osiągalnej przy odtwarzaniu płyt CD.

Parasound CD 1 wykorzystuje napęd CD ROM do odczytu danych oraz pracujący pod kontrolą systemu Linux komputer do obróbki tych danych. Zastosowany napęd CD ROM pracuje z prędkością czterokrotnie większą niż konwencjonalny napęd CD, co pozwala zgromadzić dużą ilość danych, które są buforowane. Wbudowany komputer z firmowym oprogramowaniem Holm Acoustics analizuje odczytane dane i w razie potrzeby czyta fragmenty płyt CD tak wiele razy jak jest to potrzebne by zredukować stopę błędów. Jak podaje producent dzięki temu uzyskiwany jest niemal idealny strumień danych.

Oprócz unikalnego sposobu obróbki sygnału Halo CD 1 charakteryzuje się też zastosowaniem wysokiej jakości podzespołów i rozwiązań konstrukcyjnych. Obudowa jest wykonana z aluminium. Zastosowano rozbudowane ekranowanie i izolację mechaniczną. Trzy osobne zasilacze obsługują poszczególne układy analogowe i cyfrowe. Zastosowano wysokiej jakości terminale wyjściowe XLR, złocone wyjścia RCA. Dostępne są też wyjścia cyfrowe S/PDIF w postaci 75-omowego BNC, gniazda koncentrycznego i gniazda optycznego.

CD 1 ma jeszcze jedno oryginalne rozwiązanie. Dostępny jest selektor Discrete - OpAmp. Pozwala on wybrać pomiędzy odtwarzaniem za pośrednictwem wyjścia pracującego na niskoszumnych wzmacniaczach operacyjnch National LME49990 oraz odtwarzaniem poprzez układ na elementach dyskretnych.

Parasound Halo CD 1 jest dostępny w dwóch rodzajach wykończenia: srebrnym i czarnym. Rekomendowana cena detaliczna w USA to 4.500 dolarów.

[zdjęcie odtwarzacza CD Parasound Halo CD 1]
[zdjęcie odtwarzacza CD Parasound Halo CD 1 - tylna ścianka]
[zdjęcie odtwarzacza CD Parasound Halo CD 1 - wnętrze]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl