Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

XAVIAN - podstawkowe kolumny Bonbonus (29.12.2012)

Bonbonus to nowy, nieduży, dwudrożny monitor typu bass-reflex z firmy Xavian. Jak podaje w opisie sam producent kolumny te nie mają imponować przerysowanym basem czy nienaturalnymi wysokimi tonami, lecz mają zapewnić dobry rytm i dobre barwy oraz zoptymalizowaną charakterystykę fazową. Dzięki zdolności do pracy z dużymi mocami Bonbonus ma się też dobrze sprawować w większych pokojach. Umieszczenie aluminiowych portów bass-reflex z przodu ułatwia ustawienie kolumn. Maskownica jest utrzymywana na miejscu magnetycznie.

Bonbonus jest dostępny w trzech różnych naturalnych fornirach i w dziewięciu pastelowych kolorach. Produkcja zestawów odbywa się w fabryce w Kladnie (Czechy). Obudowy są wykonywane z płyt o grubości 16mm. Do podłączenia kolumn służy pojedyncza para złoconych terminali.

Głośnik niskośredniotonowy o rozmiarze 132 mm jest produkowany specjalnie dla Xaviana. Ma on impregnowaną papierową membranę, cewkę aluminiową o średnicy 40 mm na karkasie z kaptonu, antyrezonansowe zawieszenie z podwójną fałdą i odlewany kosz.

Głośnik wysokotonowy o rozmiarze 26 mm też jest produkowany specjalnie dla Xaviana. Ma on impregnowaną miękką kopułkę tekstylną i układ magnetyczny zdolny do pracy z dużymi mocami.

Bonbonus jest spodziewany na polskim rynku pod koniec stycznia 2013. Ceny mają się mieścić w przedziale od 1.695 do 1.895 zł - zależnie od wersji wykończenia.

Specyfikacje techniczne zestawów Xavian Bonbonus:

[zdjęcie zestawów głośnikowych Xavian Bonbonus]
[zdjęcie zestawów głośnikowych Xavian Bonbonus - paleta kolorystyczna]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2017 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl