Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

Akkus - programy SoundEasy & BoxCAD v.3.30 (24.07.2000)

W ofercie Akkusa znalazło się nowe oprogramowanie do projetowania zestawów głośnikowych.

SoundEasy wykonuje obliczenia w dziedzinie czasu i częstotliwości, modeluje całościowy projekt i przeprowadza optymalizację systemów głośnikowych aż do 5-drożnych układów, włączając konfigurację WMTMW. Program umożliwia pełną charakteryzację wszystkich głośników z uwzględnieniem zespolonych funkcji przenoszenia ciśnienia akustycznego i impedancji wejściowej. Przewidziano możliwość importu danych pomiarowych z najbardziej popularnych systemów pomiarowych (np. CLIO).

Projektowanie obudów obejmuje 8 typów obudów z głośnikami w różnych konfiguracjach. Na przednim panelu obudowy może być użytych do 4 identycznych głośników. Możliwa jest analiza zniekształceń dyfrakcyjnych oraz wzajemnej impedancji promieniowania.

Część projektowa programu (CAD) obejmuje wszystkie potrzebne elementy systemów pasywnych i aktywnych, układy opóźniające, kompensujące (ampl. i impedancję). Zaimplementowane są wszystkie popularne typy zwrotnic głośnikowych. Ostateczne charakterystyki są obliczane z uwzględnieniem wzajemnego rozmieszczenia głośników na przednim panelu kolumny. Dzięki metodzie elementów skończonych (FEM) program uwzględnia również akustykę pomieszczenia. Metoda elementów skończonych (FEM) pozwala na znalezienie i zobrazowanie rezonansów własnych pomieszczenia o dowolnym kształcie. Rozkład ciśnienia akustycznego pokazany jest dla każdej częstotliwości własnej pomieszczenia poniżej 200Hz. Ponadto, metoda FEM jest zastosowana do modelowania wpływu kształtu wnętrza samochodu i rozmieszczenia głośników na jakość odtwarzania niskich tonów w samochodzie.

Program BoxCad jest przeznaczony do projektowania obudów głośnikowych z wykorzystanim modeli impedancji akustycznej i elektrycznej, co jest szczególnie zalecane dla zaawansowanych projaktantów. Podobnie, jak w SoundEasy możliwa jest analiza w dziedzinie czasu jak i częstotliwości. Wyniki analizy mogą być powiązane z aktywnymi układami zaprojektowanymi we wbudowanym systemie projektowania. Edytor układów elektronicznych (zwrotnic) wykorzystuje metodę "przeciągnij i upuść" (drag-and-drop).

Zalecana jest natępująca konfiguracja: Windows 98, SVGA, 1024x736 pix, 256 kolorów, PentiumPro400MHz lub lepszy, 128 MB pamięci RAM, minimum 5MB wolnego miejsca na twarym dysku, drukarka graficzna (n.p. LaserJet 5L).

Cena łączna pakietu SoundEasy&BoxCad v.3.30: 750zł (z VAT).
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl