Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

HEGEL - przetwornik cyfrowo-analogowy HD25 (11.12.2012)

W najbliższych dniach do sprzedaży wchodzi przetwornik cyfrowo-analogowy Hegel HD25 (cena detaliczna 8.390 złotych). Model ten ma zapewnić wyższą jakość aniżeli wcześniejsze przetworniki Hegla.

Podstawowy układ płytki drukowanej jest zbliżony do tego z HD11 i HD20. Szereg nowych rozwiązań zaczerpnięto z najnowszego, referencyjnego wzmacniacza zintegrowanego - H300. Są też rozwiązania opracowano specjalnie dla HD25.

Zastosowano tranzystory krzemowo-germanowe aby obniżyć poziom szumów. Nowe rozwiązania, które mają poprawić jakość brzmienia to między innymi nowy interfejs USB, poprawione wejścia cyfrowe (z dopasowaniem impedancji), poprawiona regulacja głośności z krokami analogowymi, a także usprawniony re-clocking.

HD25 ma też nowe możliwości funkcjonalne. Można wybrać pomiędzy trybem USB Plug&Play zapewniającym obsługę sygnałów 24/96 lub trybem wysokiej rozdzielczości 24/192. Wybór trybu jest wykonywany przełącznikiem na tylnej ściance (dla trybu 24/192 konieczny jest dodatkowy sterownik). Możliwe jest przełączanie wejść bez pilota - wystarczy podwójnie puknąć przedni panel. Przy pomocy pilota można wybrać rodzaj filtra cyfrowego. Wejście USB jest galwanicznie ekranowane.

Oprócz wejścia USB, HD25 ma jeszcze trzy inne wejścia cyfrowe: dwa koaksjalne i jedno optyczne SPDIF. Wejścia te obsługują sygnały 24/192. Do dyspozycji są dwa wyjścia analogowe, para niesymetrycznych RCA i para zrównoważonych XLR. Poziom sygnału analogowego przy 0dBfs to 2,5 Vrms. HD25 ma wbudowany przedwzmacniacz, co pozwala na jego łatwą integrację z kolumnami aktywnymi lub wzmacniaczami słuchawkowymi.

Hegel HD25 jest dostępny tylko w kolorze czarnym. Panel przedni wykonuje się z piaskowanego aluminium, które jest anodowane. Górna pokrywa jest malowana.

Rozdzielczość przetwornika CA (wielopoziomowy sigma-delta) to 32 bity-192kHz. W zasilaczu zastosownao transformator toroidalny i kondensatory o pojemności 30.000uF. Wymiary urządzenia to 6 x 21 x 26 cm, a masa jest równa 3,5 kg.

[zdjęcie przetwornika CA Hegel HD25]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl