Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

DEFINITIVE TECHNOLOGY - dystrybucja w Polsce (30.11.2012)

Firma Rafko rozpoczęła dystrybucję produktów Definitive Technology. Producent ten oferuje szeroką gamę zróżnicowanych technicznie i funkcjonalnie zestawów głośnikowych.

W serii Mythos znajdziemy kilka modeli płaskich kolumn głośnikowych do kina domowego, przystosowanych do montażu na ścianie. W serii są też podłogowe, półaktywne zestawy Mythos ST (17.990 pln/para) i Mythos STS (13.790 pln/para). Kolumny Mythos ST/STS wykorzystują opatentowane rozwiązania jak głośniki w technologii BDSS, z podwójnym zawieszeniem, które pozwala na mocniejszy wychył głośnika przy niższym poziomie zniekształceń. Aluminiowa kopułka wysokotonowa w ST/STS jest obrabiana cieplnie, pokryta materiałem ceramicznym. Obudowa typu monocoque wykonana jest z wysokiej klasy ręcznie polerowanego aluminium wykorzystywanego w lotnictwie.

Definitive Technology ma w ofercie kolumny bipolarne w postaci serii BP. Promieniowanie bipolarne to rozwiązanie stosowane przez producenta od ponad 20 lat. Model BP6 kosztuje 3.695 pln/parę, a model BP10 5.495 pln/parę.

Studio Monitor to nazwa serii monitorów Definitive Technology. Mają one kilka charakterystycznych rozwiązań technicznych. Pasywne membrany są umieszczane na szczycie obudowy. Głośniki niskośredniotonowe mają opatentowaną technologię BDSS, a aluminiowe kopułki głośników wysokotonowych są pokryte ceramiką. Oprócz tego zestawy Studio Monitor mają odlewane aluminiowe kosze, obudowy ze wzmacnianego MDF-u z frontowym deflektorem oraz korektor fazy w technologii Linear Response Waveguide. W zwrotnicach stosowane są układy Zobela i mylarowe kondensatory.
- Studio Monitor 45 .... 1.895 pln/para
- Studio Monitor 55 .... 2.795 pln/para
- Studio Monitor 65 .... 4.295 pln/para

Subwoofery linii SuperCube mają grubościenne obudowy z MDF (ścianki do 5cm), membrany głośników i membrany pasywne o rozmiarach w zakresie od 19 do 36 centymetrów i procesory DSP, które optymalizują brzmienie w czasie rzeczywistym. 56-bitowy procesor sygnału ma stałą kontrolę nad pracą głośników, co redukuje zniekształcenia dźwięku. Procesor DSP posiada funkcję Multiband Dynamic Range Optimizer (M-DRO), która jest w stanie kierować poszczególnymi zakresami pasma, tak aby redukować przesterowania tylko w danym zakresie częstotliwości.
- SuperCube 4000 .... od 3.795 pln
- SuperCube 6000 .... od 4.790 pln
- SuperCube 8000 .... od 6.950 pln

[zdjęcie zestawów głosnikowych Definitive Technology Mythos ST i Mythos STS]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl