Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

DIVINE ACOUSTICS - głośnik centralny Maia (29.11.2012)

Maia to nowy głośnik centralny Divine Acoustics. Jest on dopasowany wzorniczo i brzmieniowo do głośników Alya. Głośnik Maia można zawiesić na ścianie, a także postawić go na stoliku na gumowych stopkach, które są częścią zestawu. Można też głośnik Maia postawić na specjalnie przygotowanej podstawce o wysokości około 40cm. Do zestawu 5.0 składającego się z głośnika centralnego Maia oraz czterech głośników Alya należy dodać subwoofer dobrany odpowiednio do wielkości pokoju odsłuchowego.

Bardzo duże jest pokrewieństwo techniczne pomiędzy modelami Maia i Alya. Opis rozwiązań technicznych jest niemal taki sam. W głośniku Maia zastosowano połączenie głośnika szerokopasmowego z wysokotonowym. Szerokopasmowy głośnik o średnicy 11cm pracuje w obudowie zamkniętej zaprojektowanej w systemie CRC design (Cabinet Resonance Control design). Obudowa wykonana jest z materiałów o różnych współczynnikach tłumienia drgań. Została przygotowana i wytłumiona specjalnie do współpracy z tym głośnikiem szerokopasmowym. Głośnik posiada wzmacnianą, przetłaczaną i niepowlekaną celulozową membranę o masie poniżej 6 gramów, miękkie gumowe zawieszenie i wentylowany układ magnetyczny wielkości samej membrany. System BAD ma zapewnić, by rezonanse kosza głośnika zostały dopasowane do rezonansów własnych obudowy oraz rezonansów membrany. Głośnik przetwarza 7 oktaw z niskimi zniekształceniami i wyrównanym poziomem.

Wysokie tony odtwarza jedwabna kopułka o średnicy 20mm napędzana podwójnym magnesem neodymowym. Głośnik wysokotonowy jest chłodzony ferrofluidem. Także wyposażono go w system BAD.

Zwrotnica z filtrami drugiego rzędu ma też układy korekcji impedancji i fazy. Wszystkie kondensatory w zwrotnicy to polipropylenowe Jantzen Audio, cewki nawinięte są drutem z miedzi beztlenowej, a rezystory są metalizowane i bezindukcyjne. Z toru sygnału głośnika wysokotonowego wyeliminowano rezystor. Zwrotnica posiada także system SGP (Single Ground Point), co oznacza, że rozkład geometryczny elementów na płytce umożliwia utworzenie jednego punktu masy dla całej zwrotnicy czyli wszystkich elementów korekcyjnych i przewodów połączeniowych. Okablowanie głośnika szerokopasmowego zrealizowano skrętką litz o przekroju 2,5mm2 z miedzi beztlenowej wysokiej czystości, a głośnik wysokotonowy otrzymuje sygnał za pośrednictwem pojedynczych lakierowanych przewodów R-core o średnicy 0,7mm2 z miedzi beztlenowej. Gniazda przyłączeniowe są pojedyncze i pozłacane.

Zestawy Maia (tak samo jak Alya) dostępne są w kilku kolorach wykończenia. Kolory podstawowe to Afrykański Heban, Dzikie Zebrano, Czarna Głębia (za dopłatą). Dodatkowo na zamówienie dostępne są warianty Macassar, Magiczne Venge, oraz za dopłatą Płonąca Czerwień i Chłodna Biel (z białą skórą).

Zestaw 5.0 (4xAlya +1xMaia) kosztuje 5.990 złotych (w kolorach podstawowych) lub 6.990 złotych w kolorach na wysoki połysk (czarnym, czerwonym, białym). Na głośniki udzielana jest 5 letnia gwarancja.

[zdjęcie głośnika centralnego Divine Acoustic Maia]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl