Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

PARASOUND - konwerter cyfrowo-analogowy Zdac (7.11.2012)

Mająca swoją siedzibę w San Francisco firma Parasound wprowadza na rynek nowy konwerter cyfrowo-analogowy Zdac. Urządzenie należy do serii Z Custom, charakteryzującej się tym, że poszczególne modele mają szerokość połowy standardowej szafki i wysokość pojedynczego standardowego segmentu szafki.

Zdac ma trzy wejścia cyfrowe. Oprócz wejścia koncentrycznego i optycznego jest też gniazdo USB do współpracy z komputerem. Wyjście analogowe jest zarówno w postaci symetrycznej XLR jak i niesymetrycznej RCA. Zdac obsługuje sygnały o rozdzielczości do 24 bitów. Na wejściach SPDIF i optycznym obsługiwane są częstotliwości próbkowania do 192 kHz, a na wejściu USB do 96kHz. Sygnał wejściowy jest przetaktowywany i upsamplowany do 422kHz.

Zdac został zaprojektowany z pomocą duńskiej firmy Holm Acoustics, znanej z opracowań konstrukcyjnych do redukcji jittera. Zastosowany został asynchroniczny konwerter częstotliwości próbkowania Analog Devices AD1895 oraz konwerter cyfrowo-analogowy AD1853.

Producent podkreśla też dobrą jakość zastosowanego zasilacza, który ma nadmiarowy transformator toroidalny. Wysokoprądowy wzmacniacz słuchawkowy może pracować ze słuchawkami o impedancji od 32 do 600 omów. Szybkie przekaźniki wyciszające sygnał zabezpieczają przed pojawianiem się stuków czy trzasków podczas włączania, wyłączania czy zmiany źródła.

Zdac jest oferowany w dwóch wersjach. Czarna wersja ma uchwyty do montażu w szafce, a srebrna jest bez uchwytów. Obie wersje konwertera Zdac mają być dostępne w drugiej połowie listopada. Sugerowana cena na rynku amerykańskim to 475 dolarów.

[zdjęcie konwertera CA Parasound Zdac]
[zdjęcie konwertera CA Parasound Zdac - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl