Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

GIGAWATT - listwy sieciowe PF-1 MK2 i PF-2 MK2 (3.11.2012)

Firma GigaWatt zmodernizowała dostępne od 2007 roku listwy sieciowe PF-1 i PF-2. Dotychczas oferowane wersje zastąpiono nowymi, ulepszonymi modelami PF-1 MK2 i PF-2 MK2. Zastosowano wewnątrz zupełnie nowe materiały i komponenty oraz wprowadzono gruntowne zmiany konstrukcyjne. Listwa PF-1 MK2 dostępna jest w cenie 1.450zł (z kablem LC-1 MK2). Cenę PF-2 MK2 ustalono na 3.550zł (z kablem LC-1 MK2). Producent poleca wykorzystanie kabla sieciowego LC-2 MK2 w celu uzyskania optymalnych wyników.

Architekturę nowych listew oparto na rozwiązaniach technologicznych stosowanych obecnie w kondycjonerach sieciowych z serii EVO. Zaowocowało to większą wydajnością prądową, mniejszymi stratami przewodzenia, wyższą skutecznością działania. Oprócz zmian w strukturze wewnętrznych, przeciwzakłóceniowych bloków typu RLC, wykorzystano również nowe elementy filtrujące. Z uwagi na zwiększoną wydajność układów filtrujących, zostały opracowane także nowe płytki drukowane ze ścieżkami o bardzo dużym przekroju. Bardziej rozbudowana listwa PF-2 MK2 posiada dwustronne obwody, które zawierają trzykrotnie większą ilość miedzi w porównaniu do standardowych PCB.

Listwy nie wykorzystują żadnych elementów dławiących przepływ prądu do chronionych obwodów, takich jak tradycyjne bezpieczniki topikowe czy termiczne. Ochronę przed przepięciami i udarami zapewniają układy zabezpieczeń złożone z iskierników plazmowych oraz nowej generacji warystorów TMOV.

W listwach zastosowano nowe okablowanie wewnętrzne o powiększonym przekroju. W PF-2 MK2 użyto przewodników o przekroju 4 mm2, z posrebrzanej miedzi beztlenowej izolowanej teflonem FEP.

Kolejne elementy obecne w obydwu listwach to nowy system szyn dystrybucyjnych drugiej generacji oraz nowe gniazda wyjściowe. Zarówno szyny dystrybucyjne jak i gniazda sieciowe G-040 typu Schuko to podzespoły będące własnym opracowaniem firmy GigaWatt. System szyn wykonano z polerowanych sztab z miedzi katodowej (Cu-ETP) o wysokiej czystości. Dostarcza on prąd bezpośrednio do każdej pary gniazd wyjściowych. Zastosowanie układu połączeń w gwiazdę oraz masywny przekrój poprzeczny rzędu 30 mm2 każdej z szyn, umożliwia równomierny i stabilny rozkład mocy niezależnie od obciążenia poszczególnych wyjść. Nowe wyjściowe gniazda sieciowe G-040 Schuko wyposażono w zaciski śrubowe zaprojektowane tak, aby umożliwić przykręcenie poszczególnych szyn bezpośrednio do styków gniazda. Mosiężne styki zostały fabrycznie poddane procesowi srebrzenia technicznego bez udziału metali pośrednich takich jak warstwa miedzi czy niklu, które mogłyby wprowadzać niekorzystną rezystancję szeregową i spadek napięcia. Warstwa srebra minimalizuje rezystancję styku do wartości bliskich zeru. Silny docisk, powiększona powierzchnia styków oraz gruba warstwa srebra gwarantuje pewny kontakt z bolcami wtyków. Gniazda zostały dodatkowo poddane modyfikacji kriogenicznej oraz procesowi demagnetyzowania. W celu skutecznego zabezpieczenia przed dostępem dzieci, gniazda G-040 zostały wyposażone w zintegrowane przesłony przeciwporażeniowe (podwyższona ochrona przed dotykiem zgodna z VDE 0620). Nowe listwy zostały wyposażone zostały w usztywnione i wzmocnione metalowe obudowy, które stanowią szczelny ekran chroniący od zakłóceń RFI i EMI. Listwa PF-2 MK2 tradycyjnie została wyposażona także w układ wskazujący niewłaściwą polaryzację sieci zasilającej lub wadliwie podłączone uziemienie.

[zdjęcie listew sieciowych GigaWatt PF-1 MK2 oraz PF-2 MK2]
[zdjęcie wnętrza listwy sieciowej GigaWatt PF-2 MK2]
[zdjęcie wnętrza listwy sieciowej GigaWatt PF-1 MK2]
[zdjęcie podzespołów stosowanych w listwach sieciowych GigaWatt PF-1 MK2, PF-2 MK2]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl