Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

DIVINE ACOUSTICS - platforma antywibracyjna Gravity (23.10.2012)

Gravity to nowa platforma antywibracyjna firmy Divine Acoustics. Została ona stworzona do współpracy z odtwarzaczami CD, DVD, Blue Ray, wzmacniaczami (szczególnie lampowymi) oraz gramofonami. Cena detaliczna w Polsce do końca 2012 roku wynosi 1.190zł.

Zadaniem platformy Gravity jest oddzielenie stojącego na niej urządzenie od podłoża, zapobieganie przenoszeniu drgań z podłoża na urządzenie, a także wygaszanie drgań, które powstają w samym urządzeniu.

Jak podaje producent Gravity to złożone urządzenie składające się z blisko 200 elementów. Do jej budowy użyto ponad 20 materiałów o rożnych gęstościach i współczynnikach tłumienia drgań. System rozkładu i tłumienia rezonansów powstawał podczas testów z użyciem generatora drgań. Dzięki temu platforma bardzo skutecznie tłumi w przedziale 40-120Hz, czyli także drgania, które powstają w transformatorach urządzeń.

Platforma spoczywa na 4 aluminiowych stopach wyposażonych w regulowane, chromowane kolce. Każda stopa połączona jest z dolnym blatem platformy niezależnie, za pomocą sztywnych grubościennych rur stalowych powleczonych czarnym PVC i wypełnionych mieszanką substancji tłumiących. Każda z rur ma inną długość i dzięki temu tłumi inny przedział częstotliwości. Dolny blat został wytłumiony powłoką akrylową z dodatkiem krzemionki oraz matami korkowymi. Stanowi on podstawę dla 3 stalowych trzpieni. Na ich szczycie znajdują się kamienie szlachetne, które zostały wyselekcjonowane podczas sesji odsłuchowych. Mają one krystaliczną budowę, wysoką twardość oraz diamentowy szlif. Na kamieniach szlachetnych spoczywa górny blat składający się z 4 różnych pod względem gęstości warstw. Górną (widoczną) warstwę, na której stawiane jest urządzenie, stanowi połączenie żywic epoksydowych, akrylu oraz wypełnienia z frakcjonowanych minerałów o nieregularnych kształtach. Struktura powłoki wymaga złożonego procesu jej nakładania i powolnego schnięcia, aby uniknąć powstawania wewnętrznych naprężeń, ponieważ po wyschnięciu materiał wykazuje właściwości pamięci kształtu. Nieregularna struktura powłoki pomaga tłumić rezonanse urządzenia stojącego na niej.

Gravity wyposażono w libellę, która ułatwia precyzyjne wypoziomowanie platformy za pomocą regulowanych stalowych kolców. Standardowe wymiary blatu platformy to 44cm szerokości i 38cm głębokości (możliwe jest wykonanie blatu o innych wymiarach). Masa wynosi 8kg.

[zdjęcie platformy antywibracyjnej Divine Acoustics Gravity]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl