Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

IRIVER - zaawansowany, przenośny odtwarzacz audio Astell & Kern AK100 (22.10.2012)

Na początku listopada 2012 na polskim rynku ma się pojawić przenośny odtwarzacz Iriver Astell & Kern AK100. Przewidywana cena urządzenia to ok. 2.299 złotych.

Astell & Kern AK100 to model skierowany do wymagających klientów, poważnie traktujących jakość dźwięku. Odtwarzacz ten obsługuje pliki z jakością Master Quality Signal (24bity/192kHz). Według producenta jakość dźwięku ma dorównywać poziomowi stacjonarnych urządzeń o wyższych cenach.

W torze audio pracuje konwerter CA Wolfson WM8740 (24bity/192kHz). Procesor to układ Telechips TCC9201. Obsługiwane są formaty audio WAV, FLAC, WMA, MP3, OGG, AAC, APE.

AK100 ma wbudowaną pamięć 32GB, a dodatkowo posiada 2 sloty microSD każdy obsługujące karty do 32GB lub 64GB jeśli karty są sformatowane w systemie Android. W sumie można zmieścić do 160GB muzyki.

W urządzeniu zastosowano ekran dotykowy typu IPS, o przekątnej 2,4 cala i rozdzielczości 320x240 pikseli. Za pomocą palca można momentalnie wpływać na brzmienie zmieniając korekcje dla różnych częstotliwości. Obudowa jest wykonana z aluminium.

Do dyspozycji są wejście/wyjście optyczne i gniazdo micro USB. W połączeniu z komputerem AK100 może działać jako DAC. Wyjście analogowe mini-jack 3,5mm pozwala obsłużyć zarówno szeroką gamę słuchawek jak też może być potraktowane jako wyjście liniowe. W urządzeniu nie zabrakło transmisji bezprzewodowej dźwięku oraz danych w najnowszej, bezstratnej wersji Bluetooth 3.0.

Akumulator pozwala na odtwarzanie do 12 godzin w przypadku plików FLAC 24bit/96kHz, a przy odtwarzaniu MP3 do 15 godzin.

Dane techniczne Iriver Astell & Kern AK100:

[zdjęcie przenośnego odtwarzacza audio Iriver Astell & Kern AK100]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl