Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

Polygram/UMG - drastyczne redukcje (06.02.1999)

Po sprzedaży Polygramu (obecnie Polygram wchodzi w skład koncernu Universal Music Group, który jest z kolei kontrolowany przez firmę Seagram) firma przechodzi gruntowną reorganizację związaną z drastycznymi redukcjami i zamknięciem wielu wytwórni płytowych.

Pod koniec stycznia zwolniono w USA 500 pracowników (na ogólną liczbę 15.000 zatrudnionych). Planowane są dalsze redukcje - mają osiągnąć liczbę 1.200 w samych Stanach Zjednoczonych, a w skali światowej 3.000.

Likwidacji ulega szereg znanych marek należących do UMG. Założona w 1962 roku przez Alperta i Mossa wytwórnia A&M, a także Geffen przechodzą do historii, od tej pory włączone zostaną do grupy UMG West Coast. Mercury stanie się częścią Island. Natomiast Verve częścią GRP.

Szacuje się, że zagrożonych jest około 200 kontraktów różnych artystów. Wśród tych, którzy mogą stracić swego dotychczasowego wydawcę wymienia się takie nazwiska i nazwy jak: Shania Twain, Vince Gill, Melissa Etheridge, Sheryl Crow, Boyz II Men, Nine Inch Nails, a nawet Luciano Pavarotti.
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl