Polygram/UMG - drastyczne redukcje (06.02.1999)
Po sprzedaży Polygramu (obecnie Polygram wchodzi w skład koncernu Universal Music Group, który jest z kolei kontrolowany przez firmę Seagram) firma przechodzi gruntowną reorganizację związaną z drastycznymi redukcjami i zamknięciem wielu wytwórni płytowych.Pod koniec stycznia zwolniono w USA 500 pracowników (na ogólną liczbę 15.000 zatrudnionych). Planowane są dalsze redukcje - mają osiągnąć liczbę 1.200 w samych Stanach Zjednoczonych, a w skali światowej 3.000.
Likwidacji ulega szereg znanych marek należących do UMG. Założona w 1962 roku przez Alperta i Mossa wytwórnia A&M, a także Geffen przechodzą do historii, od tej pory włączone zostaną do grupy UMG West Coast. Mercury stanie się częścią Island. Natomiast Verve częścią GRP.
Szacuje się, że zagrożonych jest około 200 kontraktów różnych artystów. Wśród tych, którzy mogą stracić swego dotychczasowego wydawcę wymienia się takie nazwiska i nazwy jak: Shania Twain, Vince Gill, Melissa Etheridge, Sheryl Crow, Boyz II Men, Nine Inch Nails, a nawet Luciano Pavarotti.