Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

WILSON BENESCH - flagowe zestawy Cardinal (8.10.2012)

Wilson Benesch przedstawił swoje nowe flagowe kolumny - model Cardinal. Są to najbardziej zaawansowane zestawy głośnikowe, jakie kiedykolwiek zostały opracowane przez firmę Wilson Benesch. Będą one dostępne począwszy od listopada 2012 w cenie 269.000 zł za parę.

Cardinal bazuje na włóknach węglowych, systemie zaawansowanej technologii kompozytowej. Kształt i geometria kolumn Cardinal zdradza pokrewieństwo z wcześniejszymi modelami Wilson Benesch. Widoczne są elementy pochodzące z poprzedników takich jak A.C.T One, Bishop i Chimera. Powierzchnia podstawy kolumn Cardinal jest ponad dwukrotnie większa niż modelu Chimera, a wysokość modelu Cardinal jest większa o trzydzieści centymetrów, zapewniając tym samym wzrost wewnętrznej objętości aż o 65%. Obudowy o łukowatym kształcie umożliwiają osiągnięcie skomplikowanej wewnętrznej geometrii, która przeciwdziała falom stojącym i zapewnia osiągnięcie wyśrubowanej wartości stosunku sygnału do szumu.

Podobnie do pozostałych modeli z serii Geometry, kolumny Cardinal zostały wyposażone w firmowe przetworniki Tactic-II i głośniki wysokotnowe Semisphere. W każdym zestawie Cardinal pracuje 9 głośników.

Wysokotonowy głośnik Semisphere o rozmiarze 25mm wykorzystuje w układzie magnetycznym sześć magnesów ziem rzadkich. Współpracuje on z prostym filtrem pierwszego rzędu. Dwa 17-centymetrowe głośniki średniotonowe Tactic-II są filtrowane mechanicznie, bez cewek czy kondensatorów. Niskie tony odtwarza czwórka 17-centymetrowych głośników Tactic II pracujących w układzie isobaric. Są one wspomagane przez dwa 17-centymetrowe głośniki Tactic pracujące jako membrany bierne.

Dane techniczne zestawów Wilson Benesch Cardinal:

[zdjęcie zestawów glośnikowych Wilson Benesch Cardinal]
[zdjęcie zestawów glośnikowych Wilson Benesch Cardinal - zbliżenie]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl