Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

DIVINE ACOUSTICS - dwudrożne zestawy Alya (22.09.2012)

Firma Divine Acoustics wprowadziła do oferty nowy zestaw głośnikowy pod nazwą Alya. Jest to dwudrożna konstrukcja bazująca na wykorzystaniu głośnika szerokopasmowego w połączeniu z głośnikiem wysokotonowym.

Szerokopasmowy głośnik o średnicy 11cm ma wzmacnianą, przetłaczaną, niepowlekaną, celulozową membranę o masie poniżej 6 gramów, miękkie gumowe zawieszenie i wentylowany układ magnetyczny wielkości samej membrany. Kosz głośnika jest tłumiony (system BAD - Bascet Accurate Dampening). Głośnik pracuje w tłumionej obudowie zamkniętej zaprojektowanej w systemie CRC (Cabinet Resonance Control). Obudowa wykonana jest z materiałów o różnych współczynnikach tłumienia drgań i została przygotowana i wytłumiona specjalnie do współpracy z tym głośnikiem szerokopasmowym. Dzięki tym zabiegom głośnik przetwarza 7 oktaw z niskimi zniekształceniami i wyrównanym poziomem.

Odtwarzanie wysokich tonów zostało powierzone jedwabnej kopułce o średnicy 20mm napędzanej podwójnym magnesem neodymowym oraz chłodzonej ferrofluidem. Głośnik wysokotonowy także wyposażono w system BAD.

Zwrotnica ma filtry drugiego rzędu oraz układy korekcji impedancji i fazy. Zwrotnica zbudowana jest przy użyciu kondensatorów polipropylenowych Jantzen Audio i cewek nawiniętych drutem z miedzi beztlenowej, a rezystory są metalizowane i bezindukcyjne. Tor sygnału głośnika wysokotonowego działa bez rezystora. Rozkład geometryczny elementów na płytce umożliwia utworzenie jednego punktu masy dla całej zwrotnicy czyli wszystkich elementów korekcyjnych i przewodów połączeniowych (tzw. system SGP - Single Ground Point).

Okablowanie głośnika szerokopasmowego zrealizowano skrętką litz o przekroju 2,5mm2 z miedzi beztlenowej wysokiej czystości, a głośnik wysokotonowy otrzymuje sygnał za pośrednictwem pojedynczych lakierowanych przewodów R-core o średnicy 0,7mm2 z miedzi beztlenowej. Gniazda przyłączeniowe są pojedyncze i pozłacane.

Kolumny Alya można zawiesić na ścianie, postawić na półce lub na specjalnie dla nich przygotowanych podstawkach. W systemie kina domowego Alya może pełnić funkcję głośników przednich oraz tylnych. Uzupełnieniem systemu będzie głośnik centralny Maia, który dołączy do oferty w październiku 2012. W przypadku systemów stereo producent poleca zastosowanie zestawów Alya w połączeniu ze wzmacniaczami lampowymi lub wzmacniaczami tranzystorowymi pracującymi w klasie A.

Zestawy Alya (a niebawem także Maia) dostępne są w różnych kolorach wykończenia. Kolory podstawowe to Afrykański Heban, Dzikie Zebrano oraz Czarna Głębia (za dopłatą). Na zamówienie dostępne są kolory Macassar, Magiczne Venge i za dopłatą Płonąca Czerwień, Chłodna Biel (z białą skórą).

Na zestawy udzielana jest 5 letnia gwarancja. Ceny poszczególnych wariantów są następujące:
- Zestaw 5.0 (4 x Alya +1 x Maia) .... 5.990 PLN (w kolorach podstawowych)
- Zestaw 5.0 (4 x Alya +1 x Maia) .... 6.990 PLN w kolorach na wysoki połysk (czarnym, czerwonym, białym)
- Zestaw stereo Alya bez podstawek .... 2.390 PLN (w kolorach podstawowych)
- Zestaw stereo Alya bez podstawek .... 2.790 PLN (czarny, czerwony, biały)
- Zestaw stereo Alya z podstawkami ..... 2.990 PLN (w kolorach podstawowych)
- Zestaw stereo Alya z podstawkami ..... 3.390 PLN (czarny, czerwony, biały)

[zdjęcie zestawów głośnikowych Divine Acoustics Alya]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl