Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

THIEL - podłogowe kolumny CS2.7 (12.09.2012)

W przyszłym miesiącu na nasz rynek mają wejść nowe podłogowe zestawy głośnikowe Thiel CS2.7. Ich cena to 39.000 zł za parę (w zależności od wykończenia cena może być wyższa).

CS2.7 to zestawy trójdrożne, określane przez producenta znanym już dobrze terminem Coherent Source Loudspeaker. Zastosowano w nich nowe technologie opracowane na potrzeby flagowego modelu CS3.7. Dotyczy to koncentrycznego zespołu średniowysokotonowego. Sekcja średniotonowa ma promieniście ułożone wybrzuszenia podnoszące sztywność membrany i ma neutralną charakterystykę przenoszenia aż do 20kHz. Zarówno sekcja średniotonowa jak i wysokotonowa mają membranę z anodyzowanego aluminium. Obydwie sekcje wykorzystują magnesy neodymowe - duży magnes pierścieniowy dla sekcji średniotonowej i zespół 5 mniejszych magnesów dla sekcji wysokotonowej.

Bas odtwarza 8-calowy głośnik własnego projektu i własnej produkcji Thiela. Współpracuje on z bierną membraną. W układzie napędowym centralny nabiegunnik jest pokryty miedzianym pierścieniem, a oprócz tego miedziany pierścień zwierający znajduje się przy tylnej stronie karkasu. Pierwszy zabieg redukuje indukcyjność cewki głośnika. Zaś miedziany pierścień zwierający zapewnia, że pole magnetyczne cewki głośnika zawsze oddziaływuje z takim samym polem magnetycznym wytworzonym przez magnes.

Wszystkie głośniki wykorzystują układ napędowy z krótką cewką w długiej szczelinie.

W poprzednich modelach CS2 Thiel wykorzystywał do konstrukcji obudowy MDF. Natomiast obudowa CS2.7 wykorzystuje giętą sklejkę okleinowaną naturalnym fornirem. Przednia ścianka jest pochylona i ma zaokrąglone krawędzie.

Zwrotnica zoptymalizowana zarówno poprzez pomiary jak i odsłuchy opiera sie na filtrach o nachyleniu 6dB na oktawę. Dzięki temu cały zestaw ma prawidłową fazę. Oprócz tego w zwrotnicy korygowane są też bardzo drobne zafalowania charakterystyk głośników. Zwrotnica jest rozbudowana i zawiera wiele elementów, ale Thiel zapewnia, że wysoka jakość kondensatorów i cewek chroni przed negatywnymi skutkami ubocznymi komplikacji układu.

[zdjęcie zestawów Thiel CS2.7]
[zdjęcie zestawów Thiel CS2.7 - para z maskownicą]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl