Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

ACOUSTIC SIGNATURE - gramofon !Ecco i dwa przedwzmacniacze gramofonowe Tango (31.08.2012)

Niemiecka firma Acoustic Signature, specjalizująca się w produkcji gramofonów, niedawno wprowadziła do oferty nowy gramofon !Ecco oraz dwa przedwzmacniacze gramofonowe - Tango Ultimate i Tango Mk3.

Nowy model !Ecco (cena 5.000 złotych) jest w tej chwili najtańszym gramofonem oferowanym przez firmę. Z zewnątrz przypomina model Barzetti - ma podobne, lakierowane na czarno, błyszczące chassis. Łożysko wykonane jest z utwardzanej i polerowanej stali. Osłona łożyska zawiera dopasowane w wysokiej temperaturze samosmarujące się wkładki z brązu, dlatego ten element gramofonu nie wymaga konserwacji. W podstawie łożyska znajduje się opracowany przez Acoustic Signature materiał Tridorfolon. Żadne z łożysk niemieckiej firmy nie wymaga oliwienia. Silnik gramofonu jest stabilny i nie przenosi drgań na talerz. Ważący 4,3 kg talerz wytoczony jest z aluminium na tokarkach CNC. Gramofon stoi na regulowanych, aluminiowych nóżkach.

Tango Ultimate (cena 6.900 złotych) to droższy przedwzmacniacz gramofonowy. Producent zadbał o precyzyjną korekcję sygnału wejściowego. Każdy element służący do budowy urządzenia ma indywidualnie mierzone wartości, a selekcja dokonywana jest z tolerancją mniejszą niż 1%. Elementy w torze jednego kanału są parowane z odpowiednimi komponentami kanału drugiego. Zastosowano zarówno korekcję pasywną, jak i aktywną. Komponenty umieszczone są na płytce drukowanej przy użyciu najnowszej technologii CAD. Masa została poprowadzona gwiaździście. Zasilacz dostarcza do obwodów wzmacniacza prąd filtrowany. Na wyjściu pracują szybkie tranzystory MOSFET w klasie A. Impedancja wyjściowa jest bardzo niska, co powinno zmnijeszyć znaczenie zastosowanego kabla. Urządzenie umieszczone jest w obudowie z grubego bloku aluminium, która jest jednocześnie ekranem. Wzmocnienie jest wybierane selektorem na przedniej ściance i wynosi 41dB dla MM, 57dB dla MC oraz 69dB dla niskopoziomowego MC. Wymiry urządzenia to 190 x 165 x 50 mm, a masa jest równa 3kg.

Tango Mk3 (cena 3.900 złotych) to przedwzmacniacz gramofonowy ze średniego przedziału cenowego. Elementy umieszczone są po obu stronach płytki drukowanej (w celu skrócenia ścieżki sygnałowej) i chronione od góry dużym ekranem. Przedwzmacniacz obsługuje zarówno wkładki MM jak i MC. Tolerancja wobec krzywej RIAA jest mniejsza niż 0,2 dB. Taki wynik osiągnięto poprzez zastosowanie kondensatorów i rezystorów o tolerancji 1%. Tango wyposażony jest również w filtr subsoniczny, który eliminuje zniekształcenia poniżej 6 Hz. Wzmocnienie wynosi 40 dB dla wkładek MM i 67 dB dla wkładek MC.

[zdjęcie gramofonu Acoustic Signature !Ecco]
[zdjęcie przedwzmacnaicza gramofonowego Acoustic Signature Tango Ultimate]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl