Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

HEGEL - wzmacniacz zintegrowany H300 (29.08.2012)

H300 to nowy, flagowy wzmacniacz zintegrowany Hegla. Polska premiera H300 jest zaplanowana na wrzesień, a cena wynosi 19.900 złotych.

H300 ma moc 250 W na kanał i wykorzystuje opatentowaną przez Hegla technologię SoundEngine. Konstrukcja jest w znacznym stopniu oparta na rozwiązaniach znanych z urządzeń serii Reference. Zasilaczu 1000VA dual-mono wykorzystuje kondensatory o pojemnosci 90.000 uF.

Wzmacniacz ma na wyposażeniu przetwornik cyfrowo-analogowy i posiada pięć wejść cyfrowych. Do dyspozycji są 2 koaksjalne wejścia SPDIF, 2 optyczne SPDIF oraz jedno wejście USB. Oprócz tego jest też wyjście cyfrowe SPDIF.

Dla sygnałów analogowych prznaczono jedną parę wejść symetrycznych (XLR), 3 pary wejści niesymetrycznych (RCA) oraz bezpośrednie wejście dla kina domowego (RCA). Wyjście z sekcji przedwzmacniacza jest dostępne w formie niesymetrycznej (RCA). Do podłaczenia kolumn służą pojedyncze, złocone terminale głośnikowe. Zestaw gniazd połączniowych uzupełnia wejście zdalnego sterowania (IR, 3,5 mm jack, max. 12V).

W H300 wykorzystano ręcznie parowane tranzystory FET, do tej pory spotykane jedynie w topowych końcówkach mocy Hegla. Taki dobór komponentów obniża nieparzyste zniekształcenia harmoniczne. Zazwyczaj aby dobrać idealną parę potrzeba około 100 tranzystorów. Największe zmiany wprowadzono w sekcji przedwzmacniacza. W układzie dual-mono znalazło się wiele zapożyczeń konstrukcyjnych z topowych przedwzmacniaczy Hegla, dzięki czemu osiągnięto niski poziom szumu i zniekształceń.

H300 oparto na - jak określa to producent - drugiej platformie wzmacniaczy, która charakteryzuje się bardzo dobrą separacją pomiędzy kanałami, oraz bardzo niskim szumem własnym. Wszystkie pozostałe sekcje H300 zostały od podstaw zaprojektowane z myślą o tej konstrukcji i nie sa wykorzystywane w żadnym innym modelu Hegla.

Dane techniczne H300:

[zdjęcie wzmacniacza zintegrowanego Hegel H300]
[zdjęcie wzmacniacza zintegrowanego Hegel H300 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl