Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

SONY - trzy modele bezprzewodowych zestawów głośnikowych (27.08.2012)

SA-NS310, SA-NS410 i SA-NS510 to trzy nowe, bezprzewodowe zestawy głośnikowe Sony. Urządzenia te mogą odbierać transmisje strumieniowe z komputera poprzez sieć bezprzewodową Wi-Fi. Z kolei technologia AirPlay umożliwiająca bezprzewodowe, strumieniowe przesyłanie muzyki z biblioteki iTunes w telefonie iPhone, iPodzie, iPadzie i innych urządzeniach. Można też skorzystać z połączeń przewodowyahch. Wszystkie trzy modlee mają gniazdo Ethernet i analogowe wejście mini-jack.

Kształtem zestawy są zbliżone do spłaszczonego walca lub do stożka i wszystkie mają dookólną charakterystykę promieniowania. Modele SA-NS310 (wymiary SWG 162 x 136 x 162 mm, masa 1,1kg) i SA-NS410 (wymiary SWG 240 x 273 x 185 mm, masa 3,8kg) są zasilane z sieci, a model SA-NS510 (wymiary SWG 241 x 325 x 241 mm, masa 4,2kg) oprócz możliwości pracy z zasilaniem sieciowym ma też wbudowany akumulator, który wystarcza na pięć godzin słuchania.

Odtwarzaniem muzyki można sterować na szereg sposobów, między innymi przy użyciu technologii AirPlay w telefonie iPhone, iPodzie lub iPadzie. Dostępna jest także darmowa aplikacja Sony Network Audio Remote, przeznaczona do smartfonów i tabletów z systemem Android. Umożliwia ona sterowanie odtwarzaniem muzyki z urządzeń innych niż firmy Apple oraz słuchanie radia internetowego.

Przygotowanie głośnika do pracy może być wykonane na kilka sposobów: przy użyciu domowej sieci Wi-Fi, darmowej aplikacji Sony NS Setup ściągniętej do smartfonu lub tabletu albo dostarczonego oprogramowania konfiguracyjnego na komputery PC. Istnieje też możliwość synchronizowania głośników bezprzewodowych w celu odtwarzania przez nie tych samych nagrań w różnych pomieszczeniach. Aplikacje Network Audio Remote i NS Setup są dostępne za darmo w serwisach Apple App Store i Google Play.

Najmniejszy model SA-NS310 jest wyposażony w jeden pełnozakresowy głośnik emitujący dźwięk dookólnie. Modele SA-NS410 i SA-NS510 mają po cztery skierowane na zewnątrz 30-milimetrowe, stożkowe głośniki wysokotonowe oraz 110-milimetrowy głośnik niskotonowy. Głośnik niskotonowy w modelach SA-NS410 i SA-NS510 pracuje w obudowie bass-reflex.

Wszystkie modele obsługują pliki AAC, LPCM, MP3, WAV, WMA-9 (oprócz Pro, Voice) ale niestety nie obsługują plików FLAC.

[zdjęcie bezprzewodowego zestawu głośnikowego Sony SA-NS510]
[zdjęcie bezprzewodowego zestawu głośnikowego Sony SA-NS410]
[zdjęcie bezprzewodowego zestawu głośnikowego Sony SA-NS310]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl