Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

SENNHEISER - wzmacniacz słuchawkowy HDVD 800 i słuchawki IE 800 (20.08.2012)

W przyszłym miesiącu na naszym rynku mają się pojawić dwa nowe produkty audofilskie z firmy Sennhesier. Będzie to wzmacniacz słuchawkowy HDVD 800 oraz douszne słuchawki IE 800. Modele te mają uzupełnić gamę hi-endowego sprzętu Sennheiser, w skład której wchodzą modele słuchawek HD 800, HD 650, HD 600 i HD 700 (ostatnie słuchawki to tegoroczna nowość).

Wzmacniacz słuchawkowy HDVD 800 ma w pełni symetryczny obwód dla pracy z analogowymi źródłami dźwięku, zapewniając całkowicie symetryczny tor sygnałowy od źródła do słuchawek. Do współpracy z cyfrowymi źródłami HDVD 800 jest wyposażony w wysokiej klasy przetwornik A/D firmy Burr-Brown, który przetwarza dane z rozdzielczością 24 bit i częstotliwością próbkowania do 192 kHz.

W komplecie ze wzmacniaczem dostarczone są specjalne, symetryczne przewody słuchawkowe. Możliwe jest także podłączenie słuchawek standardowym gniazdem jack 6,3 mm. HDVD 800 ma wejście symetryczne i niesymetryczne. Sygnał z wejścia niesymetrycznego jest symetryzowany przed dalszą obróbką. Możliwe jest podłączenie cyfrowych źródeł dźwięku przez gniazda AES/EBU, S/PDIF (optyczne i koncentryczne) lub USB w standardzie 2.0. Obudowa wykonana z anodowanego aluminium i szkła. Produkt opracowany i produkowany w Niemczech.

Słuchawki IE 800 mają mimo swych skromnych rozmiarów zapewnić w pełni audiofilską jakość dzięki zastosowaniu różnych innowacyjnych rozwiązań. Ceramiczna obudowa jest odporna na zarysowania. Przetwornik Sennheiser XWB (Extra Wide Band) ma średnicę 7 mm (wg. producenta najmniejszy pełnopasmowy przetwornik dostępny obecnie w słuchawkach dynamicznych). Możliwa jest praca bez zniekształceń nawet na wysokich poziomach ciśnienia akustycznego. System ukierunkowanej wentylacji magnesów redukuje poziom zniekształceń harmonicznych (THD) do poniżej 0,06%. Zastosowano system absorbcji niepożądanych częstotliwości (7-8 kHz), które dostają się z zewnątrz do kanału usznego, tłumiąc wyższe częstotliwości pochodzące ze słuchawek. Gumki douszne są niealergizujące i występują w wielu kształtach: owalnym (wielkości SM i ML) oraz okrągłym (wielkości S, M i L). Specjalna siateczka zabezpiecza przetwornik przed zabrudzeniem wydzieliną uszną. Pasmo przenoszenia rozciąga się od 5 Hz do 46,5 kHz. Słuchawki zostały zaprojektowane i opracowanie w Niemczech, tam też są produkowane.

[zdjęcie wzmacniacza słuchawkowego Sennheiser HDVD 800]
[zdjęcie Sennheiser słuchawek dousznych IE 800]
[zdjęcie Sennheiser słuchawek dousznych IE 800 z wtykami]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl