Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

NUFORCE - AirDAC, system do bezprzewodowej transmisji dźwięku (16.08.2012)

Po wcześniejszej inauguracyjnej prezentacji na wystawie High End w Monachium, w tym miesiącu na nasz rynek wszedł NuForce Air DAC. Jest to zestaw urządzeń do bezprzewodowej transmisji sygnału audio. NuForce Air DAC pozwala na strumieniową transmisję muzyki z portu USB komputera i urządzeń mobilnych Apple aż do czterech różnych odbiorników.

System Air DAC to kombinacja nadajnika bezprzewodowego (iTX lub uTX) i odbiornika radiowego (Air DAC), działającego w paśmie radiowym 2.4Ghz. Odbiornik Air DAC zawiera konwerter cyfrowo-analogowy oraz proste, jednoprzyciskowe sterowanie SKAA.

Jak zapewnia producent, Air DAC i nadajniki TX nie doświadczają znanych skądinąd problemów takich jak straty jakości sygnału i podatność na interferencję telefonów komórkowych i innych urządzeń bezprzewodowych. System oferuje dźwięk jakości CD, znikome opóźnienia, zasięg 15-30 m i transmisję z poszerzaniem widma, w której bieżąca częstotliwość nadawania jest automatycznie ustalana adekwatnie do warunków panujących w sieci.

Nadajniki i odbiorniki systemu NuForce Air DAC można połączyć w bezprzewodową sieć audio. Każdy nadajnik może wysyłać sygnały do czterech odbiorników, a każdy odbiornik może odbierać do czterech sygnałów. Dzięki temu można słuchać swojej muzyki w różnych pomieszczeniach.

W planach jest jeszcze wprowadzenie nadajnika dla systemu Android.

Ceny poszczególnych elementów/wariantów Air DAC są następujące:

[schemat systemu NuForce Air DAC]
[zdjęcia elementów składowych NuForce Air DAC]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl