Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

HDI DUNE - nieduży, stacjonarny odtwarzacz multimedialny HD TV-201 (24.07.2012)

HDI Dune zapowiada wprowadzenie na rynek nowego modelu z serii TV - Dune HD TV-201. Model o takiej nazwie co prawda był już zapowiadany w roku ubiegłym, ale tamten odtwarzacz w końcu wszedł na rynek pod inną nazwą, jako TV-301.

Odtwarzacz HD TV-201 będzie występował w kilku wersjach wyposażonych w wewnętrzny tuner do odbioru telewizji satelitarnej (model TV-201S2), kablowej (TV-201C) oraz naziemnej telewizji cyfrowej zarówno w standardzie DVB-T, jak i DVB-T2 (TV-201T i TV-201T2). Przewidywana cena modeli TV-201S2, TV-201C i TV-201T wynosi około 120 euro. Cena za model DVB-T2 to około 140 euro. Urządzenia objęte są dwuletnią gwarancją producenta.

TV-201 to model w dużym stopniu oparty na wcześniejszym TV-101, jednak wyposażony dodatkowo w wewnętrzny tuner telewizyjny. W wersji przeznaczonej do odbioru telewizji satelitarnej użytkownik ma do dyspozycji wejście LNB oraz wyjście Loop Out (przelotka), a w modelach do telewizji kablowej i naziemnej zastosowano wejście antenowe RF i wyjście RF (tzw. pętla antenowa).

Zastosowano procesor Sigma Designs 8670, który sprawdził się już w poprzednich modelach firmy HDI Dune z serii TV. Pamięć RAM to 256 MB. Możliwe jest odtwarzanie plików wideo w jakości FullHD i dźwięku w standardzie 7.1. Odtwarzacz radzi sobie nawet z wymagającymi formatami wideo o strumieniu danych do 50 Mbit/s i z bezstratnymi formatami audio, takimi jak FLAC czy ALAC.

Nowy odtwarzacz HDI Dune ma dwa porty USB 2.0 (na przednim i tylnym panelu). Pozwalają one na podłączenie pamięci przenośnych, zewnętrznych dysków, a nawet klawiatury czy myszki, które ułatwią korzystanie z serwisów internetowych. Z tyłu odtwarzacza znalazły się również porty Ethernet, HDMI 1.3, wyjście koncentryczne AV (przez mini-jack) oraz port IR Extender, dzięki któremu użytkownik może umieścić odtwarzacz w dowolnym miejscu i sterować nim przy wykorzystaniu odbiornika podczerwieni.

DUNE HD TV-201 umożliwia odtwarzanie plików wideo bezpośrednio z sieci lokalnej dzięki złączu Fast Ethernet oraz WiFi w standardzie b/g/n. Oprócz tego można skorzystać z transmisji przez Internet, co pozwala na oglądanie VOD, IPTV czy OTT.

Zmiany, które producent wprowadził w najnowszej wersji oprogramowania poprawiły działanie wszystkich odtwarzaczy z serii TV. Firma HDI Dune dodała do nowego modelu aplikacje (Facebook, YouTube, Twitter, AccuWeather) oraz mini-gry (sudoku, memory, tetris). Użytkownik może także z poziomu odtwarzacza słuchać radia przez Internet, przeglądać strony internetowe, pobierać pliki z sieci torrent, a nawet obsługiwać bibliotekę multimediów za pomocą urządzenia wyposażonego w system Android. Dostępna jest też przeglądarka internetowa z obsługą Adobe Flash 3.1 Lite oraz Flash 10.1.

Odtwarzacz ma wymiary 16,5 x 10,8 x 2,8 cm.

Lista plików obsługiwanych przez Dune HD TV-201:

[zdjęcie odtwarzacza multimedialnego HDI Dune HD TV-201]
[zdjęcie odtwarzacza multimedialnego HDI Dune HD TV-201 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl