Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

ONKYO - nowe oprogramowanie i moduł Bluetooth do obsługi odtwarzania strumieniowego (17.07.2012)

Firma Onkyo wprowadziła w swojej ofercie nowinki poprawiające obsługę odtwarzania strumieniowego w amplitunerach sieciowych tej marki.

Unowocześnione zostało oprogramowanie Onkyo Remote 2 App dla sprzętu Apple (iPod, iPhone) co pozwala na bezpośrednią transmisję strumienieniową plików z urządzeń iPod Touch czy iPhone do amplitunerów sieciowych Onkyo z 2012 roku poprzez bezprzewodową sieć lokalną (LAN). Transmisja realizowana przez ten program ma jakość CD (44.1kHz/16bit) i obejmuje też dodatkowe informacje jak nazwa utworu, albumu, artysty, grafika okładki i czas. Z kolei nowa wersja Onkyo Remote App dla systemu Android wspiera transmisje strumieniowe bezpośrednio z Kindle Fire. Oprócz tego nowe programy mają poprawioną obsługę funkcji strefowych.

Nowe wersje darmowego oprogramowania Onkyo będą dostępne od końca miesiąca z Apple App Store, Google Play oraz Amazon App Store.

Onkyo sprzedaje też nowy adapter Bluetooth USB o oznaczeniu UBT-1. Adapter ten pozwala na bezpośrednią transmisję z kompatybilnych tabletów czy telefonow komórkowych do amplitunerów sieciowych Onkyo z 2012 roku. Onkyo UBT-1 wykorzystuje kodek aptX do redukcji kompresji. Obsługiwana jest najnowsza wersja Bluetooth o numerze 3.0. Moduł Onkyo UBT-1 z wyglądu przypomina typowy, przenośny dysk USB i jest podłączany do wejścia USB w amplitunerze (począwszy od modelu TX-NR414 w górę). Kiedy UBT-1 znajdzie urządzenia bezprzewodowe Bluetooth, użytkownik może po prostu uruchomić odtwarzanie w programie muzycznym. UBT-1 wspiera format AAC. Sugerowana cena Onkyo UBT-1 na rynku amerykańskim to 59 dolarów.

[zdjęcie adaptera Bluetooth-USB Onkyo UBT-1]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl