Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

ADVANCE ACOUSTIC - mini system muzyczny EZY-80 (14.07.2012)

W połowie lat 90-tych w ofercie Advance Acoustic można było znaleźć dwie mini wieże: RCD7 i RCD9. Były to dwu i trzysegmentowe zestawy o futurystycznym wyglądzie z ładowanym od góry, podświetlanym odtwarzaczem CD. Po kilku latach Advance Acoustic wraca do tej tradycji wprowadzając na rynek mini zestaw EZY-80 (cena 4.400 złotych).

EZY-80 składa się z dwóch osobnych segmentów. Jeden zawiera końcówki mocy i sekcję zasilania a drugi przedwzmacniacz, odtwarzacz CD, tuner i układy do odtwarzania plików z muzyką. Producent pozostawił charakterystyczne dla wzmacniaczy Advance Acoustic analogowe wskaźniki wysterowania.

Pracujące w klasie AB 70-watowe końcówki mocy (8Ω) są zasilane z dużego toroidalnego transformatora. W pierwszym segmencie znajduje się również osobna sekcja zasilania przedwzmacniacza, odtwarzacza i tunera.

Drugi segment zawiera nie tylko odtwarzacz CD i tuner FM, ale także odbiornik Bluetooth apt-X kompatybilny z systemem AirBlue, pozwalający na bezprzewodowy przesył plików dźwiękowych ze smartfona, tabletu, iPoda czy komputera. EZY-80 umożliwia też połączenie UPnP, które za pośrednictwem komputera PC lub Mac może komunikować system z serwerem NAS, zarówno w konfiguracji Wi-Fi jak i Ethernet. Można też skorzystać z radia internetowego. Przedwzmacniacz ma dwa dodatkowe wejścia analogowe, wejście USB 2.0 oraz liniowe wejście stereo mini-jack. Niespotykaną właściwością Advance Acoustic EZY-80 są dwa wyjścia dla słuchawek - w obu rozmiarach standardowych wtyczek jack. Do dyspozycji jest też podwójne wyjście dla subwoofera.

Advance Acoustic EZY-80 będzie w przyszłości oferowany także w komplecie z dwudrożnymi podstawkowymi kolumnami SPX 77.

[zdjęcie mini-systemu muzycznego Advance Acoustic EZY-80]
[zdjęcie mini-systemu muzycznego Advance Acoustic EZY-80 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl