Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

AUDIO PHYSIC - trzy nowe zestawy podłogowe (2.07.2012)

Na wystawie High-End w Monachium firma Audio Physic zaprezentowała kilk nowości. Do oferty tego producenta wchodzą pierwsze kolumny z nowej serii Classic Line. Zastępują one serię Yara. Aktualna oferta linii Classic składa się tylko z dwóch modeli podłogowych i subwoofera, ale już wkrótce ma być uzupełniona o modele podstawkowe i głośnik centralny. Modele podłogowe pod nazwami Classic 10 i Classic 20 zastępują odpowiednio modele Yara Classic i Yara II Superior, z uwagi na podobny układ głośników i podobne rozmiary.

Classic 10 wykorzystuje układ dwu i pół drożny z trzema głośnikami. Bas obsługuje wyspecjalizowany głośnik basowy, jednak średniotonowiec z nim współpracuje, działając jednocześnie w zakresie tonów średnich jak i basu.

Model Classic 20 to konstrukcja trójdrożna. Do odtwarzania niskich częstotliwości zastosowano dwa przetworniki umieszczone po obu stronach obudowy i pracujące przeciwsobnie. Głośnik średniotonowy nie jest obciążony basem i ma za zadanie odtwarzać tylko tony średnie.

W obu przypadkach głośnik średniotonowy jest jednak ten sam, choć zaaplikowano go inaczej. Jest to zupełnie nowa konstrukcja, zaprojektowana przez Audio Physica specjalnie dla modeli serii Classic. Przetwornik ten wygląda podobnie do głośnika z serii High-End, czyli HHCM. Posiada identyczny korektor fazy i taki sam kształt membrany. Konstrukcja kosza ze względu na koszty została jednak dla modeli Classic uproszczona.

Głośnik wysokotonowy to konstrukcja, która swoją technologię czerpie z poprzedniej serii High-End. Ma miękką membranę. W nowej linii Classic został on zaopatrzony z zewnątrz w dodatkowy kołnierz z gąbki, który ma za zadanie eliminować odbicia od zewnętrznej powierzchni kołnierza głośnika.

W serii Classic zastosowano obudowę warstwową o konstrukcji kanapkowej, gdzie poszczególne warstwy powiązane są ze sobą w elastyczny sposób eliminując w ten sposób drgania. W skład elementów konstrukcyjnych takiej obudowy wchodzą specjalne aluminiowe panele.

Kolumny serii Classic dostępne są w wielu kolorach wykończenia, wśród których znajdują się zarówno okleiny drewniane (cztery rodzaje) jak i lakiery na wysoki połysk, przypominające szkło (biały i czarny).

Nowe zestawy Virgo 25 plus będą produkowane równolegle z pierwotną wersją Virgo 25. Zmiany w pierwszej kolejności dotyczą obudowy. Od strony zewnętrznej Virgo 25 plus wyróżnia się nowymi aluminiowymi panelami, które nie są teraz matowe, lecz lakierowane na wysoki połysk. Oprócz tego umożliwiono klientowi wybór koloru maskownic. Teraz mogą być one zarówno czarne jak i białe. To jednak tylko detale pomagające odróżnić tańszą wersję od droższej.

Zasadnicze zmiany tkwią w środku. Pierwszą z nich jest zastosowanie nowego materiału tłumiącego do komory głośników basowych. Ceramiczne struktury wyglądają podobnie jak gąbka, ale w odróżnieniu od niej są twarde. Podobnie jak w modelu Avantera i Cardeas zastosowano też specjalne panele montowane na ściankach komór głośnika średniotonowego. Są to specjalne kratownice o drobnych żebrach rozpraszające fale akustyczne. Kolejną zmianą jest wprowadzenie srebrnych gniazd głośnikowych marki WBT serii Nextgen. Srebro wykorzystano również do wykonania styków głośnika wysokotonowego. Całość, czyli obudowa, została wsparta na stabilniejszych, masywniejszych i powiększających rozstaw kolców nogach, które przeniesiono w całości z większego i cięższego modelu Avantera. Te zmiany spowodowały podwyższenie masy głośników Virgo 25plus w stosunku do Virgo 25 o 2 kg przy każdej sztuce.

Virgo 25 plus korzysta ze wszystkich najlepszych rozwiązań technicznych jakie wcześniej zastosowano w Virgo 25. Jest tam głośnik HHCT II, czyli tweeter z 39 mm membraną podobną do głośnika średniotonowego. Średniotonowiec to z kolei równie znany HHCM - też aluminiowy i z podwójnym koszem, wykonanym z dwóch różnych materiałów i zintegrowany z radiatorem chłodzącym cewkę. Dla uzyskania spójnej charakterystyki głośniki basowe także są aluminiowe. Pracują w układzie przeciwsobnym push-push. Faza pracy, pomimo umieszczenia ich z boku, jest zgodna z pozostałymi głośnikami. Takie umiejscowienie miało jeszcze jeden cel: zmniejszyć powierzchnię przedniej ścianki i tym samym zmniejszyć sumaryczną ilość odbić od niej.

Ceny zestawów w poszczególnych wersjach wykończenia są następujące:

[zdjęcie kolumn Audio Physic Classic 10]
[zdjęcie kolumn Audio Physic Classic 20]
[zdjęcie kolumn Audio Physic Virgo 25 plus]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl