Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

Tannoy - seria Mercury mX (10.07.2000)

W bieżącym roku szkocka firma Tannoy wprowadziła na rynek nową serię tanich zestawów głośnikowych pod nazwą Mercury mX. Pomimo wprowadzenia nowych modeli zestawy starej serii Mercury mają pozostać w produkcji jeszcze przez co najmniej dwanaście miesięcy.

Pierwsze zestawy z nowej serii to kolejno: mX 1 (890 zł/para, podstawkowy), mX 2 (1.290 zł/para, podstawkowy), oraz mX 3 (1.790 zł/para, podłogowy). W późniejszym terminie dołączy do rodziny nowy głośnik centralny mXC (ok. 890 zł) oraz mX 4 (2.490 zł/para) z dwoma przetwornikami niskośredniotonowymi.

Konstrukcja wszystkich modeli zbliżona jest bardziej do serii Revolution, niż do faktycznego poprzednika. W zwrotnicy zastosowano podział na oddzielne sekcje niskośredniotonową i wysokotonową (modele mX2 i mX3 mają możliwość podłączenia bi-wiring), a także autotransformatory zamiast tradycyjnych rezystorów w sekcji wysokotonowej. Poprzez zastosowanie dodatkowej masy na górnej ściance i wewnętrznej belki usztywniającej wzmocniono konstrukcję obudowy. Zastosowano też całkowicie nowe przetworniki. Membrana głośnika niskośredniotonowego wykonana jest z papieru pokrytego warstwą ceramiczną (charakterystyczny biały kolor) co ma za zadanie poprawić przetwarzanie skrajnych częstotliwości. Głośniki wysokotonowe to miękkie kopułki o średnicy 25mm. Wszystkie przetworniki mają podwójne magnesy dla zminimalizowania pola magnetycznego. Zmieniono również wykończenie zewnętrzne z jakim mieliśmy do czynienia w serii Mercury. Obecnie użytkownik może wybrać między okleiną imitującą jasny klon bądź ciemny dąb. Maskownice z każdym przypadku mają srebrzysto-szary kolor.
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl