Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

KEF - rocznicowe minimonitory LS50 (11.05.2012)

KEF zaprezentował nowe monitory LS50, które z jednej strony mają nawiązywać do tradycji słynnych zestawów LS3/5A, zaś z drugiej strony czerpią z najnowyszych rozwiązań technicznych stosowanych w modelu KEF Blade. Brytyjska cena LS50 wynosi 800 funtów.

KEF w swoich materiałach określa LS50 jako model upamiętniający 50-lecie firmy, chociaż ta rocznica już minęła w ubiegłym roku.

LS50 to nieduży, dwudrożny monitor bass-reflex. Zastosowano w nim dwudrożny koncentryczny system Uni-Q. Wysokie tony odtwarza 25-milimetrowa kopułka aluminiowa, zaś dolną część pasma stożkowa membrana magnezowo-aluminiowa. Nominalny rozmiar głośnika to 13cm. Sekcja wysokotonowa wykorzystuje magnes neodymowy, a sekcja niskośredniotonowa magnes ferrytowy. Przed kopułką wysokotnową umieszczono rozpraszacz (tangerine waveguide) dla uzyskania bardziej równomiernie rozproszonego promieniowania. Membrana niskotonowa ma promieniście wyprofilowane wypukłości dla podniesienia sztywności.

Obudowa zawiera kilka specjalnych rozwiązań. Przednia ścianka jest zakrzywiona. Pomiędzy wręgami, ściankami i głośnikiem zastosowano materiały tłumiące. Tunel bass-reflex jest wyprofilowany z obu stron (elliptical flexible port), a jego kształt został opracownay na podstawie modelowania przepływu powietrza.

Podstawowe dane techniczne KEF LS50:

[zdjęcie kolumn KEF LS50]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl