Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MANLEY - przedwzmacniacz gramofonowy Chinook (9.05.2012)

Przedwzmacniacz gramofonowy Chinook to najnowszy produkt firmy Manley. Można go określić jako młodszego brata Steelheada. Chinook wykorzystuje rozwiązania wprost ze Steelheada, między innymi identyczny stopień wyjściowy. Chinook jest jednak znacznie tańszy - cena tego modelu u polskiego dystrybutora (Galeria Audio) to 9.500 złotych.

Tak jak Steelhead, Chinook wykorzystuje w każdym kanale dwie sekcje lampy 6922 do wzmacniania sygnału. Korekcję RIAA wykonują układy pasywne zapewniające dokładność z tolerancją ±0,5dB w zakresie 20Hz-20kHz. Sygnał jest następnie podawany na kolejną podwójną triodę 6922, która pracuje w stopniu wyjściowym w układzie wtórnika White'a (White Follower). Ten typ układu jest wybrany na stopień wyjściowy ze względu na niską impedancję wyjściową i duży prąd wyjściowy, co zapewnia zdolność sterowania długich kabli i trudnych obciążeń. Manley zdecydowanie preferuje ten układ zamiast wtórnika katodowego.

Chinook może być łatwo dopasowany do wymagań wkładki. W środku urządzenia znajdują się przełączniki wzmocnienia - opcja 45dB dla wkładek MM oraz 60dB dla wkładek MC. Natomiast przełączniki na tylnej ściance pozwalają ustawić rezystancję i pojemność wejściową. Dostępnych jest 31 opcji rezystancji z przedziału 26Ω - 800Ω oraz nastawa 47kΩ dedykowana dla wkładek MM. Pojemność można zmieniać w zakresie 50 pF - 350 pF (7 wartości).

Chinook jest zaprojektowany i produkowany w Kalifornii. Jego podstawowe parametry techniczne są następujące:

[zdjęcie przedwzmacniacza gramofonowego Manley Chinook]
[zdjęcie przedwzmacniacza gramofonowego Manley Chinook - tylna ścianka]
[zdjęcie przedwzmacniacza gramofonowego Manley Chinook - wnętrze]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl