Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

NAGRA - lampowy przedwzmacniacz Jazz (5.05.2012)

Wystawa High End 2012 we Frankfurcie wybrana została na miejsce debiutu nowego przedwzmacniacza marki Nagra. Urządzenie o nazwie Jazz ma zastąpić modele Nagra PL-P oraz PL-L. Jak widać przerwana została dotychczasowa konwencja trzyliterowego nazewnictwa. Nowy model ma być uhonorowaniem Montreux Jazz Festival. Nagra od wielu lat jest partnerem tej imprezy.

Tak samo jak modele PL-P i PL-L, Nagra Jazz to przedwzmacniacz lampowy. Projekt układu elektronicznego został jednak gruntownie przeanalizowany w celu poprawy osiągów. Poziom szumów został tak obniżony, że zrezygnowano z zasilania bateryjnego. Nowy przedwzmacniacz korzysta z zewnętrzego zasilacza Nagra ACPS II.

Producent podkreśla też, że poprawa osiągów technicznych przyniosła poprawę osiągów brzmieniowych.

Stylistyka nie zmieniła się w stosunku do poprzednich modeli. Obudowa ze szczotkowanego aluminium ma takie same wymiary jak w modelu Nagra PL-P. Natomiast zrezygnowano z gniazd połączeniowych na bocznej ściance. Konwencja ta była odziedziczona po profesjonalnym sprzęcie Nagry. Model Jazz ma wszystkie gniazda umieszczone na tylnej ściance. Oprócz tego na wyposażeniu jest zdalne sterowanie pozwalające realizować podstawowe funkcje (głośność, balans, tryb czuwania, wyciszenie, wybór źródeł).

Nagra Jazz ma być pierwszym modelem z nowej serii. Audio Technology Switzerland planuje przedstawić kolejne modele Nagry na wystawie Top Audio w Mediolanie.

[zdjęcie lampowego przedwzmacniacza Nagra Jazz]
[zdjęcie lampowego przedwzmacniacza Nagra Jazz - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl