Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

AUDIOMICA - nowa seria kabli Excellence (4.05.2012)

Ponad rok od powstania samego pomysłu i kilka miesięcy po prezentacji dwóch prototypów (przewód głośnikowy i zasilający) na Audio Show w 2011 roku, w kwietniu do sprzedaży weszły kable Audiomica serii Excellence. Jak informuje producent, w przypadku Excellence nowością były testy prototypów przeprowadzone przez indywidualnych audiofili w ich domach. Poprawiane wersje były na bieżąco dosyłane testującym. Testy te trwały prawie pięć miesięcy.

Serię tworzą cztery przewody. Głośnikowy, interkonekt, zasilający i pierwszy w ofercie Audiomici optyczny toslink. Kable transmitujące sygnały elektryczne bazują na miedzi monokrystalicznej, beztlenowej OCC (Ohno Continous Casting). OCC gwarantuje czystość miedzi na poziomie 6N (99,99997%), a opatentowany przez profesora Ohno proces polegający na podgrzewaniu i schładzaniu wyciąganego przewodnika, gwarantuje uzyskanie bardzo długich kryształów. Przewodnik jest umieszcozny w dielektryku z tworzywa fluoroorganicznego Teflon FEP. Wtyki zostały posrebrzone w podwójnym procesie galwanizacji, w wyniku którego powłoka srebrna jest trzykrotnie grubsza niż w standardowym posrebrzaniu i wynosi 5-7 mikronów dla standardu 1-2 mikrona przy np. pozłacaniu. Wszystkie przewody z tej serii są ekranowane. Interkonekt Erys Excellence posiada aż pięć ekranów. Dlatego producent zrezygnował z dodatkowych filtrów znanych z serii Red, Gray i Black.

Kabel głośnikowy Celes Excellence zawdzięcza swoja budowę modelowi Dolomit Reference z serii Red. W kablu głośnikowym z nowej serii Excellence wykorzystano miedź o większej czystości, OCC, N6. Zastosowano osiem żył przewodzących po 13AWG, a każda składa się z 80 mikro przewodników. Celes Excellence jest ekranowany plecionką z drutu miedzianego. Zakończenia przewodu to do wyboru widełki lub banany. Wtyki zostały posrebrzone w podwójnym procesie galwanizacji. Średnica zewnętrzna to 8 AWG. Ceny wybranych wariantów Celes Excellence są następujące:
- długość 2,5m, wtyki bananowe .... 3.825 PLN
- długość 4,5m, wtyki bananowe .... 5.525 PLN

Kabel połączeniowy Erys Excellence jest wykonany z miedzi monokrystalicznej, beztlenowej OCC, N6. Przewodnikiem jest lita miedziana żyła 17AWG w dielektryku z tworzywa fluoroorganicznego FEP, teflonu. Aby maksymalnie odizolować żyłę od wpływu pola elektromagnetycznego Erys Excellence został wyposażony w pięć ekranów. Dwa z foli aluminiowej i trzy z plecionki miedzianej, nałożone przeciwnie skręcanymi plecionkami. Ze względu na dużą średnicę zewnętrzną nie udało się zaadoptować wtyków z serii Ultra Reference. Nowe wtyki RCA zostały posrebrzone w identycznym, dwuetapowym procesie galwanizacji. Średnica zewnętrzna to 10 AWG. Ceny wybranych wariantów Erys Excellence są następujące:
- długość 0,5m, wtyki RCA .... 2.847,5 PLN
- długość 1,0m, wtyki RCA .... 3.230,- PLN

Gras Excellence to światłowód dla optycznych sygnałów Toslink. Wewnątrz światłowodu znajdują się włókna dielektryczne o bardzo dobrych właściwościach optycznych, przez które transmitowane są dane w postaci wiązki światła. Przewód posiada miedziany ekran ochronny przed wpływem pola elektromagnetycznego wytwarzanego przez elektronikę. Wtyki wyposażone są w metalowy korpus i pozłacane końcówki. Średnica zewnętrzna to 10AWG. Ceny wybranych wariantów Gras Excellence są następujące:
- długość 0,6m, Toslink .... 1.275 PLN
- długość 1,0m, Toslink .... 1.360 PLN

Kabel zasilający Ness Excellence też został wykonany z miedzi monokrystalicznej OCC, N6. Zastosowano cztery żyły 12AWG, każda złożona 85 mikro przewodników. Przewody ułożone w izolacji z tworzywa fluoroorganicznego FEP, teflonu. Całość zabezpieczona przed promieniowaniem elektromagnetycznym ekranem z plecionego drutu miedzianego. Wtyki (AC i IEC) pochodzą z serii Ultra Reference. Zostały posrebrzone w podwójnym procesie galwanizacji. Średnica zewnętrzna to 9 AWG. Ceny wybranych wariantów Ness Excellence są następujące:
- długość 2 m, IEC-AC .... 3.400 PLN
- długość 3 m, IEC-AC .... 3.782 PLN

[zdjęcie kabla głośnikowego Audiomica Celes Excellence]
[zdjęcie interkonektu Audiomica Erys Excellence]
[zdjęcie kabla optycznego Audiomica Gras Excellence]
[zdjęcie kabla zasilajacego Audiomica Ness Excellence]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl