Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

HDI DUNE - odtwarzacz multimedialny HD TV-301 (2.05.2012)

Firma HDI Dune wprowadziła na rynek kolejny model odtwarzacza z serii TV - Dune HD TV-301. Urządzenie może służyć do odtwarzania plików, odbirou transmisji audio czy wideo z Internetu. Z opcjonlanym tunerem DVB-T może też służyć jako odbiornik naziemnej telewizji cyfrowej.

Odtwarzacz dostępny jest w dwóch wersjach - HD TV-301A (bez WiFi) w cenie 649 zł oraz HD TV-301AW (z wbudowanym WiFi) w cenie 699 zł. Urządzenie objęte jest dwuletnią gwarancją producenta.

Podobnie jak inne modele tej serii, HD TV-301 to nieduże urządzenie (16cm x 11,5cm x 3,6cm). Jest on niewiele większy od modelu TV-101, ale ma znacznie szersze wyposażenie. HD TV-301 ma kieszeń z funkcją hot-swap na dyski SATA 2,5-cala i wbudowany czytnik kart pamięci SD/SDHC. Odtwarzacz jest także wyposażony w port USB 3.0 Slave, zapewniający szybkie kopiowanie plików z komputera do zamontowanego w odtwarzaczu dysku. W zestawie dołączany jest kabel USB 3.0 slave-host.

Dwa porty USB 2.0, umieszczone na bocznym i tylnim panelu, pozwalają na podłączenie pamięci przenośnych, zewnętrznych dysków oraz innych urządzeń magazynujących. Z tyłu odtwarzacza, oprócz portu HDMI 1.3, znalazły się również złącza komponentowe i kompozytowe (przez mini-jack), optyczne złącze audio S/PDIF, a także port IR Extender, dzięki któremu użytkownik może schować odtwarzacz do szafki i sterować nim przy wykorzystaniu odbiornika podczerwieni.

Dla podniesienia jakości pracy w sieci producent wyposażył odtwarzacz w szybsze niż w poprzednim modelu złącze Gigabit Ethernet oraz WiFi w standardzie b/g/n. Dzięki temu użytkownik jest w stanie bez przeszkód odtwarzać wysokiej rozdzielczości pliki wideo bezpośrednio z sieci lokalnej lub z komputera. Dune HD TV-301 może również pełnić funkcję NAS z dostępem przez protokoły SMB i FTP.

DUNE HD TV-301, tak samo jak jego poprzednik, wykorzystuje procesor Sigma Designs 8670, który gwarantuje odtwarzanie plików wideo w jakości FullHD i dźwięku w standardzie 7.1. Odtwarzacz radzi sobie nawet z najbardziej wymagającymi formatami plików wideo o wskaźniku bitrate do 50Mbit/s i z bezstratnymi formatami audio, takimi jak FLAC czy ALAC.

Dzięki ulepszonemu oprogramowaniu odtwarzacz pozwala na oglądanie telewizji (IPTV, OTT, VOD) i słuchanie radia przez Internet, korzystanie z naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T (opcjonalnie), przeglądanie stron internetowych, pobieranie plików z sieci torrent, korzystanie z popularnych serwisów, a nawet na obsługę biblioteki multimediów z poziomu urządzenia wyposażonego w system Android.

Dane techniczne Dune HD TV-301:

Uwaga! Model TV-301 to ten sam odtwarzacz, który według zapowiedzi z sierpnia 2011 roku miał wejść na rynek w 2011 roku pod nazwą TV-201.

[zdjęcie odtwarzacza multimedialnego HDI Dune HD TV-301]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl