Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

XAVIAN - trójdrożna, podłogowa kolumna XN Virtuosa (27.04.2012)

XN Virtuosa (cena 23.900 złotych za parę) to nowa, podłogowa, trójdrożna kolumna firmy Xavian. Tradycyjnie cała kolumna jest wytwarzana ręcznie w Republice Czeskiej. Gwarancja na zestawy wynosi 5 lat. Głośniki niskotonowy i średnio-niskotonowy Virtuosy zostały opracowane w ścisłej współpracy z duńską firmą Scan-Speak. Współpracują one z głośnikiem wysokotonowym od tego samego producenta.

Głośnik basowy o rozmiarze 222 mm jest wykonany na zamówienie Xaviana. Ma on papierową membranę z włóknami węglowymi, 42 mm cewkę, układ napędowy SD1 o niskich zniekształceniach oraz podwójny magnes. Głośnik średnio-niskotonowy o rozmiarze 180 mm to też wykonany na zamówienie Scan-Speak z papierową membraną z włóknami węglowymi, 42 mm cewką oraz układem napędowym SD1 o niskich zniekształceniach. Głośnik wysokotonowy, pierścieniowy Scan-Speak (ring radiator), ma 26 mm cewkę, miedziany pierścień zwierający, podwójny magnes i powiększoną komorę.

Obudowa z MDF o grubości 22 mm jest wytłumiana matami bitumicznymi. Aluminiowy port bas-refleks jest umieszcozny na tylnej ściance. Do podłączenia służą dwie pary terminali Xavian, co umożliwia bi-wiring/bi-amping.

Dane techniczne zestawów Xavian XN Virtuosa

[zdjęcie kolumn Xavian XN Virtuosa]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl