Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

DAVONE - oryginalne zestawy głośnikowe Mojo i Ray (26.04.2012)

Na polski rynek niedawno wprowadzone zostały dwa modele zestawów głośnikowych duńskiej firmy Davone. Dystrybutor Galeria Audio rozpoczął sprzedaż Davone Ray i Davone Mojo. W najbliższych miesiącach spodziewany jest kolejny model Davone o nazwie Grande.

Podobnie jak debiutancki zestaw Davone - Rithm - nowe modele także mają nietypowe, pozbawione kątów prostych bryły. Obudowy te to nie tylko pomysł na wzornictwo, ale przede wszystkim konstrukcja wpływająca na właściwości akustyczne.

Davone Ray (cena 19.900 złotych) wykorzystuje koncentryczny układ przetworników. Wysokotonowy głośnik illuminator z jedwabną kopułką o średnicy 1-cala jest zamontowany na wysięgniku. 8-calowy głośnik niskośredniotonowy ma duży zakres wychyleń i podwójny resor. Częstotliwość podziału to 2.800 Hz. Obudowa typu bass-reflex posadowiona jest na masywnych, dedykowanych, metalowych podstawkach malowanych proszkowo. Do wykonania obudowy wykorzystano technologię klejenia pod prasą 16 warstw drewna bukowego. Przednia i tylna ścianka jest wykończona skórą, a główna cześć obudowy okleiną z orzecha. Dodatkowo w środku zastosowano wzmocnienie z MDF. Impedancja ma lokalne minimum równe 7.5Ω dla 150Hz oraz minimum równe 4.1Ω dla 20kHz. Efektywność to 89 dB/2,83V/m, a moc ciągła wynosi 150W (AES). Sam zestaw głośnikowy bez podstawki ma głębokość 400mm, szerokość 590mm i wysokość 270mm.

Mojo (cena 6.500 zł) to nieduży system dwudrożny. Głośnik basowy o rozmiarze 5,25 cala jest zamontowny na dolnej ściance i promieniuje w dół, razem z ujściem tunelu BR. Żeby umożliwić pracę głośnika basowego zestaw stoi na trzech 18-milimetrowych nóżkach. Głośnik średniowysokotonowy o rozmiarze 3 cali jest umieszczony na górnej ściance i promieniuje na akustyczny reflektor. Częstotliwość podziału wynosi 200Hz. Cały system ma dookólną charakterystykę kierunkową. Zestaw ma impedancję nominalną 4 omy (minimalna 2,6Ω), efektywność 86dB i masę 4,5 kg. Obudowa jest pokryta tkaniną (kilka opcji kolorystycznych) a reflektor jest wykonany z drewna (kilka opcji). Mojo ma wysokość 304mm i średnicę 257mm.

[zdjęcie kolumn Davone Ray]
[zdjęcie kolumn Davone Mojo]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl