Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

ONKYO - 7.2- kanałowe amplitunery TX-NR717 i TX-NR818 (17.04.2012)

W maju do sprzedaży mają wejść dwa 7.2-kanałowe amplitunery z certyfikatem THX Select 2 Plus - Onkyo TX-NR717 oraz TX-NR818. Zajmą one miejsca w środkowym rejonie gamy producenta. Ich sugerowane ceny na rynku amerykańskim to 999 dolarów za TX-NR717 oraz 1.199 dolarów za TX-NR818.

Amplitunery mają na wyposażeniu funkcję InstaPrevue (miniatury pokazujące sygnał z wejść HDMI) oraz złącze MHL (Mobile High Definition Link - obsługa połączenia z kompatybilnymi urządzeniami przenośnymi).

TX-NR717 ma na wyposażeniu procesory Audyssey DSX, Dolby Pro Logic IIz, Audyssey 2EQ (do kalibracji pomieszczenia) oraz Marvel Qdeo do przeskalowywania sygnałów na formaty 1080p oraz 4K.

TX-NR818 dysponuje bogatszym zestawem opcji obróbki sygnału obejmującym Audyssey MultEQ XT32 (dopasowanie do pomieszcenia), DTS Neo:X, Dolby Pro Logic IIz, Audyssey DSX. Natomiast Dual Core Video Engine zawiera procesor HQV Vida VHD 1900 wykonujący przeskalowanie do 1080p oraz procesor Marvel Qdeo, który skaluje do 4K. Dodatkowo Dual Core Video Engine oferuje kalibrację do standardu ISF, co ma zapewnić lepszą dokładność odtwarzania kolorów.

Obydwa amplitunery wykorzystują przetworniki Burr-Brown 192 kHz/24-bit we wszystkich siedmiu kanałach. TX-NR818 ma dodatkowo pętle PLL do redukcji jittera oraz izolowane układy przedwzmacniacza oraz wzmacniacza mocy.

TX-NR717 i TX-NR818 mają aż osiem wejść HDMI (jedno z przodu i siedem z tyłu) oraz dwa wejścia HDMI. Amplitunery pozwalają na obsługę wideo 3D oraz formatów audio DTS-HD Master Audio i Dolby TrueHD. Poza tym pozwalają korzystać z kanału zwrotnego audio przez HDMI. Daje to możliwość odtwarzania przez amplituner sygnału audio surround odebranego przez telewizor.

Na wyposażeniu jest też bogaty zestaw innych gniazd połączeniowych audio i wideo. Amplitunery dają możliwość zastosowania bi-ampingu dla zestawów przednich. Oprócz tego TX-NR818 ma układ cyfrowej zwrotnicy do bi-ampingu. Ten droższy model ma też analogowe wyjście 9.2-kanałowe.

Amplitunery mają liczne funkcje sieciowe. Można je podłączyć do sieci lokalnej i z jej pośrednictwem też do Internetu, albo poprzez kabel Ethernet, albo bezprzewodowo z pomocą opcjonalnego adaptera UWF-1. Można korzystać z internetowych transmisji strumieniowych, można też odtwarzać pliki z komputera czy serwera podłączonego do sieci lokalnej. Do wejścia USB można podłączyć przenośne odtwarzacze lub pamięci USB.

TX-NR717 i TX-NR818 mogą sełnić rolę centrum systemu wielopokojowego. Można tego typu system stworzyć wykorzystując wyjścia liniowe dla różnych stref, lub też poprzez przypisanie odpowiednich funkcji poszczególnym kanałom wzmacniacza mocy. Amplitunerami można sterować przy pomocy aplikacji na iPhone'a lub aplikacji na system Android (poprzez sieć lokalną). W najbliższych miesiącach Onkyo wprowadzi adapter Bluetooth UBT-1 (podłączany do USB) co zwiększy możliwości komunikacji sprzętu tej marki z urządzeniami przenośnymi. W planach jest też nowa aplikacja na iPhone'a pozwalająca na transmisję strumieniową z telefonu do amplitunera. Przygotowywana jest też aplikacja dla tabletu Kindle Fire.

[zdjęcie amplitunera Onkyo TX-NR818]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl