Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

AUDIOTRAK - przetwornik CA DR.DAC2 DX Muses i karta dźwiękowa Maya U5 (.03.2012)

W ostatnim kwartale ubiegłego roku koreańska firma Audiotrak wróciła na polski rynek w oficjalnym kanale dystrybucyjnym, wprowadzając na rynek cztery urządzenia - przetworniki cyfrowo-analogowe i karty dźwiękowe. Teraz do oferty dodano jeszcze dwa produkty: kolejny przetwornik cyfrowo-analogowy i zewnętrzną kartę dźwiękową.

Przetwornik DR.DAC2 DX Muses (cena 1.349 złotych) to udoskonalony DR.DAC2 DX, wyposażony we wzmacniacze operacyjne MUSES. Oprócz samej konwersji spełnia on też podstawowe funkcje przedwzmacniacz i ma wbudowany wzmacniacz słuchawkowy. Oprócz cyfrowego wejścia koncentrycznego i optycznego do dyspozycji jest też wejście USB, które pozwala na połączenia DR.DAC2 DX Muses z komputerem. DR.DAC2 DX Muses ma też wejście analogowe RCA. Układ przetwornika CA to produkowany przez TI model PCM1798. Ma on zakres dynamiki równy 123dB oraz THD+N na poziomie 0.0005%, wspiera też dźwięk rozdzielczości 24bit/96kHz. W urządzeniu zastosowano kondensatory Sanyo OS-CON (seria SP) i Wima, a także kondensatory elektrolityczne SamYoung z niskim ESR (seria LXV).

Drugi nowy produkt to zewnętrzna karta dźwiękowa Maya U5 (cena 239 złotych). Urządzenie oparto o kontroler USB Audio Via EnvyUSB wspierający standard USB 2.0 oraz kodek audio o odstępie sygnał/szum 110dB (dla DAC) pochodzący również od Via. Obsługiwany jest dźwięk o rozdzielczości 16 i 24 bity oraz częstotliwości próbkowania 44.1kHZ i 48kHz. Karta współpracuje z zestawami głośników w konfiguracji od 2.0/2.1 przez 4.0/4.1 do 5.1 oraz ze słuchawkami o impedancji do 150Ω. Dodatkowo urządzenie posiada wejście liniowe i mikrofonowe oraz wejście i wyjście cyfrowe w postaci złącz optycznych. Wyjście cyfrowe wspiera przepuszczanie dźwięku AC3 (AC3 pass-through). Karta została wyposażona w systemy QSound oraz Stereo Expander a także wspomaga ochronę treści dla Blue-ray oraz HD DVD Audio.

[zdjęcie przetwornika Audiotrak DR.DAC2 DX Muses]
[zdjęcie przetwornika Audiotrak DR.DAC2 DX Muses - tylna ścianka]
[zdjęcie zewnętrznej karty dźwiękowej Audiotrak Maya U5]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl