Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

PARASOUND - Zcd, nieduży odtwarzacz CD z dodatkowymi funkcjami (14.03.2012)

Kalifornijska firma Parasound dodała do swojej serii Z Custom odtwarzacz płyt kompaktowych Zcd. Jest on już dostępny, a rekomendowana cena na rynku amerykańskim to 400 dolarów.

Odtwarzacz Zcd ma szerokość równą połowie standardowej 19-calowej szafki na sprzęt i wysokość jednego standardowego modułu, co jest charakterystyczne dla serii Z Custom. Przy pomocy dodatkowych wsporników montażowych SBS (side-by-side) można w 19-calowej szafce zamontować obok siebie dwa urządzenia z serii Z Custom. Natomiast wspornik Zblank pozwala na montaż jednego urządzenia Z Custom w jednym module 19-calowej szafki. Parasound oferuje też szafkę Zrack o połowie standardowej szerokości. Pozwala ona na montaż pięciu urządzeń Z Custom.

Zcd odtwarza standardowe płyty audio CD, a także pliki MP3 z płyt CD-R. Do wejścia USB można podłączyć dyski/pamięci z plikami MP3. Na wyposażeniu jest też analogowe wejście liniowe mini-jack (3.5 mm). Zcd ma analogowe wyjścia RCA - jedno o stałym poziomie i jedno o poziomie regulowanym. Do dyspozycji są też dwa wyjścia cyfrowe - koncentryczne i optyczne. Przy pomocy pilota zdalnego sterowania można wybierać źródła i regulować poziom głośności.

Zcd wykorzystuje przetwornik cyfrowo-analogowy Cirrus Logic CS4353 oraz odbiornik cyfrowy Cirrus Logic CS8416. Przetwornik CA może pracować z sygnałami 24-bity, 192kHz. Dla układów analogowych pracuje całkowicie oddzielny zasilacz. Regulacja poziomu wyjściowego odbywa się przy pomocy osobnego, analogowego układu scalonego.

Zcd ma wejście IR i port szeregowy RS232 dla potrzeb sterowania. Do dyspozycji są też wejście i wyjście wyzwalacza 12V. Możliwości funkcjonalne Zcd pozwalają stworzyć prosty system audio składający się tylko z odtwarzacza, wzmacniacza mocy i głośników.

[zdjęcie odtwarzacza płyt CD Parasound Zcd]
[zdjęcie odtwarzacza płyt CD Parasound Zcd - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl