Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

JADIS - transport CD Calliope (8.03.2012)

Calliope to nowy referencyjny napęd CD firmy Jadis. Dostępne są trzy bazowe wersje wykończenia: Gray, Inox, Blue stone. Producent oferuje też możliwość wykonania indywidualnie wybranych wersji kolorystycznych. Cena Calliope to 29.000 Euro.

Calliope to tak zwany toploader, co oznacza, że płyty wkłada się do transportu od góry. Zastosowano sprawdzony i znany mechanizm Philipsa CDM 12 PRO II zamontowany w centralnej części płyty bazowej mechanizmu czytającego. Płytę CD umieszcza się na talerzyku nośnym wykonanym z metakrylu i nakłada się dodatkowo krążek dociskający całą powierzchnię. Efektem takiego rozwiązania jest większa trwałość łożyska i silnika w porównaniu z innymi czytnikami. Ponadto sposób ładowania od góry w połączeniu z zastosowaniem szczelnej zasuwki umożliwia osiągnięcie pełnego zaciemnienia, a przez to redukcję odbić światła lasera.

Jak podaje producent materiały konstrukcji mechanicznej wybrano po wielogodzinnych próbach odsłuchowych. Charakterystyczne subchassis podparte jest na czterech masywnych kolumnach. Konstrukcja Calliope ma na celu całkowitą ochronę płyty CD przed wibracjami pochodzącymi zarówno z zewnątrz, jak i od wewnątrz urządzenia.

Nowością jest zastosowanie transmisji sygnału pomiędzy transportem a dedykowanym przetwornikiem JD1 MK4 o nazwie Jadis DIG SIGNAL.

Podstawowe parametry Jadis Calliope:
- Wyjścia ..... SPDIF, AES/EBU, ST, JADIS DIG SIGNAL
- Pobór mocy .... 65 W
- Wymiary (SWG) .... 480 x 230 x 450 mm
- Masa .... 50 kg

[zdjęcie transportu CD Jadis Calliope]
[zdjęcie transportu CD Jadis Calliope - zbliżenie]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl